bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje

dom byliniek

čaje, tinktúry, mastičky, korenie, bylinná kozmetika, semená, sušiarne, literatúra, herbáre 

VŠETKO POD JEDNOU STRECHOU

Liečivé bylinky sú darom prírody pre nás a naše deti. Pomáhajú nám na malom priestore  pochopiť zložitosť, aby sme vzápatí objavili jednoduchosť spočívajúcu v rovnováhe a harmónii. Rovnováha a harmónia chemických a fyzikánych procesov v našom tele vytvára ten jedinečný pocit, ktorý si nevážime keď ho máme, pocit zdravia. Návrat k telesnej rovnováhe však - paradoxne, nie je jediný benefit, ktorý nám poznávanie a používanie liečivých bylín prináša. Mám na mysli duševnú rovnováhu - pokoj, ktorý sa po určitom čase dostaví, ako celkom prirodzený následok cesty, ktorú si prípadne vyberiete.  Chcel by som sa vami podeliť o zážitky z ciest za bylinkami, po ktorých som prešiel. Volám sa Jakub Repík, nájdete ma v Bylinkovom dome v Badíne na ulici Osloboditeľov 1 (na križovatke pri pamätníku oslobodoteľov). Z vlastnoručne nazbieraných bylín vyrábam bylinkové čaje, liečivé oleje a mastičky  a budem rád, keď si niektoré z mojich výrobkov prídete kúpiť.  

  prečítajte si

  PREČO LIEČIVÉ BYLINKY  napísal Jakub Repík

Používaním liečivých bylín pri liečbe, podpornej liečbe alebo prevencii získate možnosť lepšie poznať svoje telo, identifikovať prípadné hrozby a tlmiť možné kontraindikácie vzhľadom k nízkym koncentráciám účinných zložiek v bylinách. 

vedeli ste, že

repík je kráľom byliniek?

Repík lekársky (Agrimonia eupatoria) pozná ľudstvo 2100 rokov, Kráľ z Pontu (severovýcod dnešného Turecka) Mitridat Eupator, ktorý žil v rokoch 123 - 64 pr Kr. ho používal na liečenie pečene. Grécky lekár a farmakológ Dioskorides mu dal možno práve preto názov Eupator. Dioskorides napísal niekedy okolo roku 50 - 70 po kr. jednu z najcitovanejších encyklopédii rastlín De Materia Medica. Až do 19. storočia tvorilo toto 5 zväzkové dielo jadro európskeho liekopisu, čo svedčí o jeho nadčasovej úlohe.

čo chcete robiť s bylinkami?


Zaujalo vás to?

navštívte našu predajňu, alebo s objednajte naše výrobky mailom alebo telefonicky

bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje