bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje čajovník čínsky, camelia sinensis, zelený čaj, 145 g, prírodná lekáreň, dom byliniek

čo je nové?    obchod     bylinné-čaje-jednozložkové    čajovník čínsky 145 g

Čajovník čínsky         zelený čaj

  1. Hmotnosť: balenia: 145 g

  2. Herbár a liečenie

  3. Viac výrobkov z čajovníka

€ 5,95

Zloženie

Čajovník čínsky, nazývaný zelený čaj list [camelia sinsis] 100%. zelený čaj obsahuje obsahuje významné množstvo polyfenolov → flavonoidov, chlorofyl, sacharidy, enzýmy, bielkoviny, kofeín, L-teanín. Okrem toho obsahuje zelený čaj vitamín C v množstve asi 280 miligramov/100 g sušiny, katechíny a pod.

Kedy užívať zelený čaj?

Zelený čaj je vo všeobecnosti za účinný antioxidant s protizápalovými a imunomodulačnými účinkami. Pomáha pri znižovaní hladím testosterónu v krvi, čo ocenia muži s hyperpláziou prostaty, odporúča sa pri zápaloch dýchacích ciest, tráviaceho traktu, pankreasu. Okrem toho prispieva k vitalite cievneho systému a tým aj k znižovaniu krvného tlaku.

Naše odporúčania pri užívaní zeleného čaju sa sústreďujú aj na liečbu hnačky, bakteriálnych infekcii žalúdka vrátane Helicobakter, chronických zápaloch hrubého čreva asociovaných s hyperaktívnym imunitným systémom. Zelený čaj tvorí tradičnú súčasť bylinných zmesí na liečbu autoimunitných porúch, na adjuvantnú liečbu rakoviny ako podpora pri chemoterapiách.

Príprava a dávkovanie

1 čajová lyžička na 1,5-2dl. Na šálku čaju budete potrebovať dve čajové lyžičky a 4 dcl vriacej vody. Po vylúhovaní sceďte a vypite.

Pri terapeutických kúrach pite tri až päť krát denne.

čajovník čínsky, camelia sinensis, zelený čaj, 145 g, prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje