bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje chmeľ- šištice a listy, 30 g. bylinky pre upokojenie, dom byliniek

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové    chmeľ, šištice a listy 30 g

Chmeľ, šištice a listy    

  1. hmotnosť: balenia: 30 g

  2. herbár a liečenie

  3. viac výrobkov z chmeľu

€ 3,95

Zloženie

Chmeľ obyčajný, šištice [humulus lupulus] sušené šištice 100%

Kedy užívať chmeľ?

Sušená šištica chmeľu obyčajného, ak je pripravená ako zápar či výluh zmierňuje alergické reakcie prostredníctvom svojho inhibičného účinku na uvoľňovanie histamínu a leukotriénov. Ďalej uvoľňuje kontrakciu hladkého svalstva ilea, má sedatívny účinok.

Naše odporúčania pri užívaní sušených nadzemných častí chmeľu sa sústreďujú na podporu spánku a tlmenie nepokojov pred spaním a na tlmenie kŕčov v žalúdku a v tenkom čreve.

Odporúčame použiť sušené nadzemné časti chmeľu aj pri bakteriálnych zápaloch v gastrointestinálnom trakte.      

Príprava a užívanie

Polievkovú lyžicu drvených sušených nadzemných časti chmeľu zalejte 4 dcl vriacej vody, macerujte 15 minút. Preceďte a pite 2x denne 1 šálku ako čaj na upokojenie.

Zvýšte opatrnosť

Sušená vňať chmeľu obyčajného, ak je pripravená ako zápar má mierne diuretické účinky, preto neodporúčame užívanie pri polyúrii > 3,0 l/d, resp pri užívaní bylín s diuretickým účinkom → list brezy, list medvedice lekárskej, pýr plazivý, vres a pod

Inšpirácie

Na liečbu porúch spánku alebo nespavosti sa často používajú  barbituráty a benzodiazepíny, hoci je všeobecne známe, že sú vysoko návykové a vyvolávajú rôzne stupne závislosti. Vyrobte si vlastný vzorec pre bylinnú zmes proti nespavosti a pridajte k chmeľu za hrsť medovky lekárskej, alebo kôry zo stromu magnólie alebo vňate levandule. Alebo použite náš sirup pre lepší spánok.

chmeľ- šištice a listy, 30 g. bylinky pre upokojenie, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje