bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje ďatelina lúčna kvet 35 g

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  ďatelina lúčna kvet 35 g,

Ďatelina lúčna kvet

€ 3,75  

Zloženie

Ďatelina lúčna kvet [Trifolium pratense]

Na čo používať kvet ďateliny lúčnej?

Kvet ďateliny lúčnej (modrý až fialový) obsahuje izoflavóny, ktoré sú schopné optimalizovať hladiny estrogénu, čím zmierňuje príznaky menopauzy - návaly horúčavy, nočné potenia. Tiež odďaluje príznaky osteoporózy - straty kostnej hmoty. Kvet ďateliny lúčnej podporuje riedenie krvi a interferuje so zázvorom, cesnakom alebo ginkom. Kvet ďateliny lúčnej je odporúčaný pri liečbe rakoviny prsníka. Pri liečbe rakoviny prsníka neodporúčam kombinovať syntetický nesteroidný antiestrogén Tamoxifén s kvetom ďateliny lúčnej.

Príprava

Polievkovú lyžičku fialového kvetu ďateliny lúčne zalejte 3 dcl vriacej vody a nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte a vlažné vypite. Pite 2 krát denne v dvojtýždňových kúrach.

Zvýšte opatrnosť

Kvet ďateliny lúčnej obsahuje významné protizápalové kumarínové deriváty, ktoré sa metabolizujú na dráhe CYP3A4, to znamená že majú antikoagulačné účinky → jednoduchom povedané riedia krv. Zvýšte opatrnosť ak užívate niektorý z liekov na riedenie krvi → voľnopredajný acylpyrín, anopyrín, alebo lieky na predpis → warfarín, heparín, a lieky s obsahom niektorej z látok → rivaroxaban, dabigatran, apixaban a edoxaban.

Inšpirácia - sirup z kvetov ďateliny

Ak máte prístup k ďatelinovému porastu, odporúčame si pripraviť sirup z ďatelinového kvetu. Okrem vyššie uvádzaných terapeutických účinkov je to sirup príjemnej chuti a vône. Odporúčame ho aj pri chrípkových ochoreniach. bolesti hrdla. K príprave si odložte:

cca 1500 g kvetov ďateliny

2 kg medu

citrón, vodu, hrniec cca 4 až 6 litrov

ďatelina lúčna kvet 35 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje