bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje Fytoterapia z pera lekára, bylinková knižnica, autor Mika

čo je nové?    bylinková-knižnica   Fytoterapia z pera lekára

Fytoterapia z pera lekára                                                                           Autor: MuDr. Karol Mika                                                                                                                         VIAC KNÍH OD AUTORA TU                                                                    

vydavateľstvo: Osveta

väzba: pevná

počet strán: 512

rok slovenského vydania: 2016

materské vydavatestvo: Osveta

€ 34,95  

Upútavka vydavateľstva

Praktická postgraduálna príručka s najdôležitejšími poznatkami o aplikácii liečivých rastlín v terapeutickej praxi. Rozoberá farmakodynamiku účinných rastlinných látok pri metabolických poruchách, chorobách tráviacej rúry, pečene, žlčových ciest, obličiek a močových vývodov, ako aj pri srdcovocievnych, ženských, nervových a duševných ochoreniach, rovnako pri postihnutí kožného krytu a pohybovej sústavy. Poukazuje na možnosti fytoprofylaxie, nastoľuje problematiku nežiaducich vedľajších účinkov a intoxikácie pri nevhodnom užívaní rastlinných drog alebo fytofarmák.
Publikácia je určená predovšetkým praktickým lekárom pre deti, dorast aj dospelých, internistom, gerontológom, stomatológom, veterinárom, farmaceutom, ale aj poslucháčom lekárskych i farmaceutických fakúlt. Po knihe siahnu aj vzdelaní laici, ktorí chcú poznať odborné stanovisko k užívaniu liečivých rastlín a ich látok. Je to potrebné, pretože súčasný trh je zaplavený množstvom nevedeckých, zavádzajúcich tvrdení a stanovísk v tlači, ale tiež v audiovizuálnych médiách, ktoré fytoterapiu diskreditujú.
Publikácia predstavuje 3., rozšírené vydanie predchádzajúcej verzie Fytoterapie, ktoré je doplnené o aplikáciu najnovších výskumov a predstavuje výnimočné dielo z pera lekára - fytoterapeutického odborníka.

hodnotenie jakuba repíka

pripravuje sa

Fytoterapia z pera lekára, bylinková knižnica, autor Mika bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje