bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje imelo biele, list 75 g, viscum album, flos, dom byliniek

čo je nové?   obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  imelo biele, list, 75 g

Použitie

Imelo biele obsahuje glykoproteidy, bielkovinové toxíny (predovšetkým viskotoxín, ktorý sa skladá z viac než 40 aminokyselín), vodorozpustné polysacharidy, alkaloidy, cholín, acetylcholín, histamín, organické kyseliny, triterpény, fenylové zlúčeniny a množstvo ďalších látok. Terapeutické použitie imela bieleho sa v poslednej dobe sústreďuje na znižovanie krvného tlaku, harmonizáciu srdečného tepu a odstránenie usadenín na vnútorných stenách ciev.

Okrem toho sa schopnosť imela zmierňovať krvácanie využíva pri dlhotrvajúcej menštruácii, hemoroidoch, pri maternicovom krvácaní alebo pri krvácaní z nosa. V ľudovom liečiteľstve má imelo potenciál ako prostriedok proti bolestiam hlavy, závratiam, návalom krvi do hlavy, reumatizme, pocitom strachu, na podporu močenia a proti telesnému a duševnému preťaženiu.

Zloženie:

Sušený list imela bieleho - výber, 100%

Príprava

2 čajové lyžičky sušených listov imela bieleho  zalejeme 2 dl studenej vody a po 12 hodinovom lúhovaní precedíme),  pijeme ráno aj večer; a ako odvar (1 polievkovú lyžicu  zalejeme 3 dl vriacej vody a približne 5 minút varíme a potom scedíme), pijeme 3 krát denne po jedle po 80 ml.

Dôležité upozornenie

Odporúčaná maximálna denná dávka imela je 5 g na 300 ml vody.

imelo biele, list 75 g, viscum album, flos, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje