bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje káva z koreňa čakanky

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    produkty    káva  káva z koreňa čakanky 190 g

Káva z koreňa čakanky   

  1. hmotnosť: 190 g

  2. herbár

  3. viac výrobkov z čakanky

€ 8,75 

To si raz počkáte na krásny upršaný letný deň, zoberiete si so sebou rýľ, menšiu motyčku, prútený kôš na drevo, gumáky bez diery v podošve a vydáte sa na čakanku. Korene z čakanky, ako iste tušíte nachádzajú sa v zemi. V podstate by sa dalo povedať, že keď ste sa dali nahovoriť na túto šialenú vychádzku, stanú sa z vás osloboditelia koreňov čakanky z útrob zeme. 

Keď sa vám bude dariť, prinesiete so sebou domov niekoľko desiatok celých rastlín čakanky vrátane nedzemných častí. Nasledovať bude oddelenie koreňov, umývanie do farmaceutickej čistoty, očistenie koreňov od vrchnej časti a narezanie na drobné krúžky.

V pokračovaní tohto seriálu nasleduje vyprážanie narezaných koreňov na plechu pri teplote cca 200 C,  drobenie a preosievanie. Pridáte trochu zázvoru, trochu mäty a premiešate. Potom si vo vedľajšom hrnci pripravíte etikety, objednáte vhodné obaly a nasleduje finále. Zmes nasypete do obalov, odfotíte, obrázok orežete, nahodíte do vami zvoleného softvéru na webové stránky a nakalkulujete cenu. Pri tomto procese zistíte, že ste potrebovali 29 hodín na to, aby ste získali 8 ks 200 g pohárov čakanky.  Výsledok? Hodinová hrubá mzda s daňou a s odvodmi je 2,75 €, čistá na ruku 1,64 €. Nevadí. Oslobodil som niekoľko čakaniek a prispel k zachovaniu autenticých vôní a chutí slovenkých hôr, lúk a pasienok.    

káva z koreňa čakanky bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje