bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje komplexné integrované certifikované kurzy, dom byliniek

Certifikované liečiteľské kurzy  

práve čítate

hodnotenie markerov lipidov a lipoproteínov 

hodnotenie reaktantov zápalu 

hodnotenie iónov a minerálov 

hodnotenie močových markerov 

hodnotenie markerov štítnej žľazy 

liečiteľské kurzy porúch rovnováhy

komplexný prístup k zápalovej reakcii

komplexný prístup k poruchám dýchania

komplexný prístup k poruchám kardiovaskulárneho systému

komplexný prístup k poruchám tráviaceho systému

komplexný prístup k poruchám metabolizmu cukrov

komplexný prístup k poruchám metabolizmu lipidov

komplexný prístup k poruchám štítnej žľazy

komplexný prístup k poruchám imunitného systému

komplexný prístup k poruchán kymfatického systému

komplexný prístup k poruchám obličiek a močového systému

čo je nové?     vzdelávacie kurzy  liečiteľské certifikované kurzy

Certifikované liečiteľské kurzy

Bylinkárstvo a liečiteľstvo majú svoju tisícročnú tradíciu v dejinách zdravia. Až do doby nástupu systémového verejného zdravotníctva, ktoré priniesli grécki lekári do rímskej republiky bolo povolanie rodinný liečiteľ rozšírené po celom civilizovanom svete a prakticky jediným možným spôsobom ako sa postarať o svoje zdravie. Aj po nástupe rímskeho modelu verejného zdravotníctva si privilegované rímske rodiny ponechali svojich liečiteľov - väčšinou otrokov, ktorých špeciálne pre tieto účely odchytávali rímske légie na kolonizovaných územiach - prevažne Egypta, Sýrie, Alžírska, Gálie a Hispánie. Najšikovnejší z týchto liečiteľov získali za prinavrátenie zdravia a záchranu životov svojich majiteľov slobodu a založili si vlastné liečiteľské školy. Povolanie rodinný liečiteľ prežilo celý stredovek, priemyselnú revolúciu, úspechy aj tragédie moderného západného lekárstva a modernej farmácie.

Použili ste niekedy bylinný čaj alebo bylinnú formuláciu s cieľom znížiť bolesť, zápal, horúčku alebo iné príznaky ochorenia?

Odporučili ste niekedy rodinným príslušníkom alebo známym z vašej komunity použiť repíkové alebo kamilkové obklady na zapálené tkanivá vrátane hemoroidov?

Absolvovali ste niekedy sedenie s bylinkárom alebo liečiteľom s cieľom vybrať si najlepšiu možnú liečebnú stratégiu pre vaše ochorenie?

Čokoľvek z toho, čo sme menovali, alebo omnoho viac ste urobili, uverili ste bylinnej medicíne, aby ste vytvorili priaznivé podmienky pre zdravie svoje alebo zdravie vašich blízkych.


Dnes Vám prinášame príležitosť získať a/alebo rozšíriť vaše vedomosti a praktické skúsenosti z oblasti liečiteľstva a potvrdiť vo vás názor, že klasická bylinná medicína môže byť vhodnou doplnkovou terapeutickou stratégiou, v niektorých prípadoch aj alternatívnou terapeutickou stratégiou pre vaše zdravie.


komplexné integrované certifikované kurzy, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje