bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje kostihoj vňať jemne drvená 105 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové    kostihoj lekársky, vňať jemne drvená 105 g

Kostihoj lekársky vňať, 105 g                        Herbár                                                                               Viac výrobkov z kostihoja                    

hmotnosť: 105 g

€ 6,95

Kostihoj lekársky je známy v laickej verejnosti najmä vďaka extraktom z koreňa. Takmer vo všetkých kultúrach je používaný  pre protizápalové, analgetické, granuláciu podporujúce a antiexsudatívne účinky

Menej známe, i keď rozhodne nie menej účinné sú nadzemné časti kostihoja - listy a celé okvetia, ktoré sa spájajú s našimi odporúčaniami pre iiečenie hubových ochorení spojených s patogénmi Epidermophyton floccosum, Epidermophyton floccosum, Nigrospora oryzae, Allefsheria boydii. 

Nadzemné časti kostihoja obsahujú celú sériu alkaloidov, hlavne intermedín, alantoín a lykopsamín vo významných množstvách. Listy kostihoja sú pre vysoký obsah týchto alkaloidov nepoužiteľné vnútorne, prípadne len pri odporúčaní skúsených liečiteľov - pri liečbe slizníc hltanu a žalúdku, pri liečbe žalúdočných a dvanástnikových vredov, pri zápaloch zubných lôžok.

Pri použití zvonku majú nadzemmné časti kostihoja významný antibakteriálny účinok proti Staphylococcus aureus, Bacillus subtilis a Bacillus cereus. S našimi najlepšími odporúčaniami použite listy kostihoja, ak sú pripravené ako zápar alebo výluh pre liečenie suchej a podráždenej pokožky. 

kostihoj vňať jemne drvená 105 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje