bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje Kozinec blanitý koreň 95 g

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  kozinec blanitý, koreň, 95 g

Kozinec blanitý rezaný koreň

€ 8,95  

Zloženie

Sušený koreň kozinca blanitého [astralagus membranaceus], radix astralagi, 100%

Koreň kozinca obsahuje predovšetkým jedinečné polysacharidy, ktorých názvy sú odvodené, tak, ako aj v iných prípadoch od latinského názvu rastlín: APS, α-(1 →4)-D-glukán, astragalan, astraglukán a pod. Okrem toho obsahuje saponíny, terpény, glykozidy, flavonoidy :kalykozín, formononétín, astragalín, ononín, ďalej aminokyseliny. lignany laricirésinol a syringarésinol, steroly sitostérol, daucostérol, ďalej lektíny a stopové prvky (železo, zinok, meď, horčík, mangán, kobalt, vapnik, draslík).

Kedy užívať koreň kozinca blanitého?

Koreň kozinca blanitého je jedna z najpoužívanejších bylínných aplikácii v tradičnej bylinnej medicíne. Koreň kozinca zvyšuje aktivitu enzýmu telomeráza a má antioxidačné, protizápalové, imunoregulačné, protirakovinové, hypolipidemické, antihyperglykemické, hepatoprotektívne, expektoračné a diuretické účinky. Astralagus je spojený s významným účinkom na zvrátenie veku v imunitnom systéme. S našimi najlepšími odporúčaniami užívajte sušený koreň kozinca blanitého, aj je pripravený ako hurúcovodný vývar či výluh pri podozreniacxh na rakovinu pečene a hrubého čreva, pri vysokom cholesterole, pri cukrovke a pri podpore funkcie obličiek.

Okrem toho koreň kozinca pôsobí ako stimulant produkce NO [oxidu dusnatého] prostredníctvom transkripcie NO syntázy [iNOS] v makrofágoch, aktívnych lymfocytoch, je silný antioxidant vďaka astraloglykozidom a flavonoidom. Vďaka tomu účinne vychytáva reaktívne formy kyslíka a tým chráni srdce, mozog, hrubé črevo, pečeň, pľúca a obličky pred širokou škálou možných zápalových reakcii.

Príprava a dávkovanie

5 g bylinnej zmesi zalejeme 3 dcl horúcej vody a necháme macerovať 15 min. Užívame 3krát denne.

Kozinec blanitý koreň 95 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje