bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje liečba zábalmi v repíkovej masti, dom byliniek

Mnohé liečené procedúry sú založené na pôsobení zábalu na pokožku, kĺby, kosti alebo vnútorné orgány. Najznámejšia takáto procedúra je pravdepodobne zábal do piešťanského bahna, vďaka ktorej sa kúpele Piešťany preslávili po celom svete. Piešťanský zábal vyvoláva zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšuje výživu chrupaviek aj spojivových tkanív.

Účinné látky z koncentrovanej repíkovej masti prenikajú prostredníctvom zábalu cez pokožku k zápalom postihnutým tkanivám, blokujú aktivitu zápalu inhibíciou hlavných mediátorov zápalu. Deje sa tak prostredníctvom jedinečného zloženia repíka a dlhoročného, min 5 ročného macerovania repíka v oleji.

čo je nové?    liečebné kúry   zábaly v koncentrovanej repíkovej masti

Zábaly v koncentrovanej repíkovej masti

Koncentrovaná repíková masť je originálny, čisto bylinný prípravok z domu byliniek. Má tmavo zelenú farbu, príjemnú vôňu a konzistenciu podobnú peelingovej masážnej masti. Nečudo, veď jej súčasťou je na jemno pomletý repík lekársky (agrimonia eupatoria).

Repíkový zábal je procedúra, súčasťou ktorej je nanesenie repíkovej masti na postihnuté miesto, premasírovanie a zabalenie do priľnavej vodotesnej tkaniny. Počas dvoch hodín sa účinné látky z repíka vstrebajú do cieľových tkanív a mierne sa zvýši teplota.

Repíkový zábal sa aplikuje len na postihnuté miesta, nikdy nie na celé telo. Podľa rozsahu ochorenia sa robí aj výber lokalít. Pri  zápalových ochoreniach horného tráviaceho traktu - žalúdok, pečeň, tenké črevo, dvanástnik, pankreas, slezina sa zábal robí na hornú časť drieku od plexus solaris po epigastrium. Pri zápalových ochoreniach hrubého čreva a obličiek sa zábal robí od epigastria nadol, cez bedrové oblasti až po hypogastrium. V oboch prípadoch sa zábaly robia okolo celého drieku, pacienta prakticky na dve hodiny zabalíme.

Pri zápalových ochoreniach vaječníkov, semenníkov, močových ciest vrátane močového mechúra, prostatitíd a benígnych heperplázii prostaty, pri hemoroidoch robíme zábaly od epigastria tak, aby boli zabalené aj obličky až po vrchnú časť stehien.

Pri reumatoidných a metabolických artritídach a pri osteoartritídach asociovaných so zápalom volíme párovú lokalizáciu, to znamená, že ak je postihnutý pravý kolenný, alebo stehenný kĺb, budú zabalené aj ľavé kĺby. Po ukončení procedúry sa pacient osprchuje a ostane 10 min v pokoji na lôžku.

Zábaly v repíkovej masti ako súčasť komplexnej terapie

V dome byliniek zábaly v repíkovej masti ako súčasť komplexnej terapie, ktorá pozostáva z:

  1. režimových opatrení

  2. bylinnej liečby

  3. reflexnej terapie

  4. liečby v zábaloch v koncentrovanej repíkovej masti

  5. aromaterapie

  6. liečby včelím jedom

liečba zábalmi v repíkovej masti, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje