bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje lopúch list, sypaný bylinný čaj 145 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  lopúch list 145 g, sypaný bylinný čaj

Lopúch väčší, list, 145 g                       Herbár                                                                               Viac výrobkov z lopúcha

hmotnosť: 145 g

€ 7,35

Bioaktívne látky v listoch lopúcha väčšieho

V listoch lopúcha väčšieho sú bohate zastúpené flavonoidy, hlavne  flavonoly, flavóny a ich glykozidy. Rutín a izokvercetín, spolu s menej zastúpenými flavonoidmi kaempferol-3- O - ramnoglukozidu,  kvercetínu-3- O - ramnozid,  kvercimeritrínu a astragalínu . Okrem toho sa v listoch nachádzajú uhlovodíky, aldehydy, karboxlové a mastné kyseliny. Zdroj: Dongdong Wang et all

Všeobecné

Listy lopúchy väčšieho, ak sú pripravené ako výluh či zápar odporúčame použiť zvonku pri liečbe vredov a hnisavých rán. Naše najlepšie odporúčania s vnútorným použitím výluhu listov lopúcha súvisia s liečením detskej enurézy a inkontinencie pri dospelých. 

Zarobte listy lopúchy väčšieho s olejom medom, vodou a citrónom na kašu a použite ako obklad pri migrénach, bolestiach hlavy, pri bolestiach priedušiek.

Listy lopúcha väčšiho použite ako kašičku pri liečení reumatických bolestí, spolu s repíkom použite pri dnavých zápaloch klbov.

lopúch list, sypaný bylinný čaj 145 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje