bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje malina list 60 g

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  ostružina malina list 60 g, sypaný bylinný čaj

Ostružina malina list

€ 4,35                                                              

Zloženie

List maliny lesnej [rubus idaeus] 100%. List maliny obsahuje okrem iných účinných látok aj polyfenolové látky flavonoidy a triesloviny, ďalej  vitamín C a organické kyseliny, najmä kyselinu citrónovú. 

Kedy užívať list maliny lesnej

Svojim zložením je list lesnej maliny účinný najmä ako adstrigent, antidiaroikum a spasmolytikum. Užívajte čaj z listu maliny lesnej pri ochoreniach tráviaceho traktu aj zápalových, pri hnačkách a pri kolikách hladkého svalstva, predovšetkým žlčníka a ľadvín a pri bolestivých kŕčoch maternice. Užívajte čaj z listu maliny lesnej pri celkovom čistení a detoxikácii organizmu, napríklad pri jarných očistných kúrach.  List maliny lesnej v čaji príjemne vonia a chutí jemne sladko kyslo trpko a je vhodným doplnkom vašich doma vyrobených bylinných zmesí.

List maliny lesnej je zberaný v regióne stredného slovenska, je jemne fermetovaný a šetrne sušený na dubových lieskach.

Príprava čaju a užívanie

Horúci nálev pripravíme zaliatím dvoch zarovnaných (nie kopcových) polievkových lyžic listu maliny lesnej (max 6 gramov) 3 dcl vriacej vody a necháme luhovať 10 až 15 min. Pijeme pri teplote do 30C, nie príliš horúce, opakujeme 3 krát denne. Samozrejmosťou pri užívaní bylinných čajov je striedmosť v jedení a dodržiavanie diety - vypustenie príjmu tukov, cukrov - viazaných aj v alkohole a bielkovín.

malina list 60 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje