bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje oregano, 30g, pamajorán obyčajný, prírodná lekáreň, dom byliniek

Oregano, pamajorán obyčajný   

€ 3,75 

Zloženie

Pamajorán obyčajný, Oregano vňať [origanum vulgare] 

Vňať oregana obsahuje fenoly karvakrol a tymol. Okrem toho obsahuje vňať oregana gama-terpinén, p-cymén, linalool, terpinén-4-ol, germacrén-D, beta-karyofylén, myrcén, kyselinu kávovú, salvigenín a umbeliferón.

Ako užívať oregano?

Kombinácia bioaktívnych látok vo vňati oregana je zodpovedná za antimikrobiálne a antimykotické účinky. S našimi najlepšími odporúčaniami užívajte oregano, pokiaľ je pripravené ako horúcovodný macerát na podporu trávenia → normalizuje metabolizmus lipidov a sacharidov, pri bakteriálnych kandidóznych infekciách, zápaloch ďasien a zubných lôžok. Okrem toho odporúčame užívať oregano  pri autoimunitných poruchách asociovaných s chronickými ochoreniami obličiek a pečene, to všetko vďaka stimulácii  T reg buniek.

Príprava a dávkovanie

Polievkovú lyžičku sušenej vňate oregana zalejte 3 dcl vriacej vody a nechajte 10 minút macerovať. Potom preceďte a vlažné pite 2 až tri krát denne.

Naše odporúčanie

Pri bolesti zubov podrvte klinčeky spolu s čerstvým alebo sušeným oreganom a žuvať tak dlho ako sa dá. Už po 15 min pocítite úľavu od bolesti baz toho, aby ste užívali nesteroidné protizápalové lieky.

Pri vysokom cholesterole si pripravte bylinnú zmes oregana spolu s koreňom  šišiaka bajkalského v pomere 1/1. Po mesačnej kúre klesne hladina LDL cholesterolu min o 15%.

oregano, 30g, pamajorán obyčajný, prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje