bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje plucnik-lekarsky-vnat-65-g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové    pľúcnik lekársky vňať, sypaný bylinný čaj  65 g

Pľúcnik lekársky vňať, 65 g                      Herbár                                                                             

hmotnosť: 65 g

€ 6,95

Nadzemné časti pľúcnika lekárskeho ak sú pripravené ako odvar alebo zápar odporúčame  užívať pri prechladnutí a suchom kašli. Vysoký obsah minerálov - draslík, vapnik, saponínov, kyseliny kremičitej a širokého spektra  fenolov pôsobí celkovo protizápalovo aj v gastrointestinálnom trakte, povzbudzuje pečeň pri tvorbe žlče a enzýmov. Pľucnik je mierne diuretický a podporuje zrážanlivosť krvi.

Zvýšte opatrnosť  pri užívaní pľúcnika. V ojedinelých prípadoch môže spôsobiť vďaka alkaloidu  atropín            muskarínovú cholinergnú neurotransmisiu. Symptomy tohto ochorenia sú suchosť kože a slizníc, retencia moču, zmenený duševný stav a horúčka. Medzi ďalšie prejavy patrí sínusová tachykardia, znížené črevné zvuky, hypertenzia, triaška, 

Naše odporúčania pri používaní pľúcnika sa sústreďujú na použitie v bylinných zmesiach a to s účinkami na suchý kašeľ, resp na podporu pečeňových funkcii. Samostatne pľúcnik neodporúčame používať.

plucnik-lekarsky-vnat-65-g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje