bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje rebarbora lekárska, koreň rezaný 170 g, prírodná lekáreň dom byliniek

čo je nové?   obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  rebarbora lekárska, koreň 170 g

Rebarbora lekárska koreň

€5,75

Zloženie:

Koreň rebarbory lekárskej [rheum officinale] rezaný, sušený, 100%

Koreň rebarbory syntetizuje prírodné produkty s nízkou molekulovou hmotnosťou vrátane flavonoidov, antrachinónov, stilbénov, chromónov, antrónov, oxantrónových éterov a esterov, lignanov, uhľohydrátov, sterolov a fenolov.

Použitie

Koreň rebarbory má dobré protizápalové, protirakovinové, antimikrobiálne a hemostatické vlastnosti. Preto sa používa ako súčasť bylinných receptúr na adjuvantnú liečbu nádorových ochorení, ktoré sú liečené chemoterapiou, resp rádioterapiou, na liečenie autoimunitných ochorení.Okrem toho sa masť z koreňa rebarbory používa na liečenie benígnych kožných hemangiómov.

Koreň rebarbory je okrem iného súčasťou bylinnej zmesi na liečenie akútneho zlyhania obličiek spolu s Salvia Miltiorrhiza, Cordyceps Sinensis, Leonurus Sibiricus,  Epihedium Macranthum,  Radix Astragali a Radix Codonopsis Pilosulae.

Vo všeobecnosti sa koreň rebarbory považuje za krv čistace tonikum podporujúce činnosť pečene a sleziny. Pomáha odstraňovať odpadové metabolity z krvi.

Príprava a užívanie

7 g sušeného rezaného koreňa rebarbory macerujte vo vriacej vode 15 min. prípadne krátko povarte. Potom sceďte a vlažné vypite.

rebarbora lekárska, koreň rezaný 170 g, prírodná lekáreň dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje