bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje trnkova-stava-1200-ml, dom byliniek

Tento výrobok je zaradený do projektu autentické chute a vône Slovenska. 

čo je nové?    obchod   trnková šťava 1,2 l

Trnková šťava

€ 23,75

Zloženie

Plody trnky slivkovej [Prunus spinoza]100 % bio zber.  V plodoch trnky sú zastúpené triesloviny, sacharidy, glykozidy (kyánogénny amygdalín), antokyány (do 3 %), organické kyseliny, vitamín C, pektíny. 

Ak sú marhule a broskyne kráľovné leta, pokojne môžeme povedať, že trnky sú kráľovné jesene. Popri významných liečebných vlastnostiach plodov trnky dávame do pozornosti aj vzácne trpko sladkú chuť, ktorú nikde inde v prírode nenájdeme. Trpká chuť je výsledkom veľkého množstva trieslovín, ktoré spolu s cukrami a kyselinami vytvorili počas leta a skorej jesene tento malý klenot prírody.

Kedy užívať trnkovú šťavu?

Plody trnky ako aj trnkovú šťavu môžeme samozrejme jesť a piť kedykoľvek aj bez toho, aby nás trápili zdravotné problémy. Trnkovú šťavu užívajte s našimi najlepšími odporúčaniami pri zápaloch gastro intestinálneho traktu, vrátane zápalu pečene, crohnovej choroby a ulceróznej kolitídy. Okrem toho užívajte trnky, či už čerstvé, sušené, alebo ako lisovaná šťava pri hnačkových ochoreniach, pri dispesiách, hlavne v pri ochoreniach detí. Zvonka sa používa na vyplachovanie úst a hltana pri zápalových ochoreniach slizníc.

Vedeli ste?

Medzi terapeutickými príležitosťami slivky trnkovej vyniká schopnosť vodných a etanolových mecerátov kvetov trnky inhibovať z krvi sodík a tak chrániť citlivé glomerulové bunky pred poškodením. Súčasne prítomnosť flavónov pohlcuje voľné reaktívne formy kyslíka a tak vlastne kvet trnky chráni obličky na dvoch metabolických dráhach, čo je pomerne vzácna vlastnosť bylín.

trnkova-stava-1200-ml, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje