bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje zemianska omáčka 320 g

čo je nové?   výrobky    omáčky-a-pestá    zemianska omáčka 320 g

zemianska omáčka  

hmotnosť: 320 g

€ 4,39

Čas od času sa vyberiem po neprebádaných cestách a objavujem nové spôsoby uchovania pôvodných chutí a vôní byliniek, zeleniny a ovocia bez akýchkoľvek chemickýcj zásahov - žiadne farbivá, stabilizátory, aromatiká, proste nič, len čisté produkty.  Zemianska omáčka je výsledkom práve takéhoto objavovania. Jej výroba sa začala v roku 2018 usušením plátkov zeleru a červenej repy. Po roku som nechal takto usušenú zeleninu macerovať v panenskom oleji z kukurice. Po 6 mesiacoch som macerát pomlel a  scedil z oleja. Nič iné, len červená repa, zeler a kukurica.  Výsledkom je príjemne voňajúca omáčka alebo možno skôr pasta, ktorá si uchovala autentické chute a vône zeleniny. 

Odporúčam vyskúšať zemiansku omáčku ako ochucovadlo do polievok a omáčok. Pri prvých pokusoch som pridal omáčku do vývaru tesne pred odstavením z variča. Ideálne je, ochutiť polievku 10 až 15 min pred odstavením.  Na osem porcií polievky - asi 3 litre som použil dve polievkové lyžice - odhadom asi 15 g. Rád by som ešte poznamenal, že táto omáčka, tak každý iné ochucovadlo vyrobené klasickou receptúrou nedosahuje tak inzenzívnu chuť, ako chemické ochucovadlá s glutamanom. Viac o glutamane tu. Pre všetkých zástancov zdravej výživy, ktorí si uvedomujú, že za normálnosť si treba v dnešnej dobe priplatiť je zemianska omáčka správnou voľbou.

zloženie -  zeler, červená repa - sušené na vlhkosť cca 75 až 80 %, kukurica - olej panenský - lisovaná za studena, dva krát filtrovaný

doba spotreby - pri skladovaní v chladničke pri teplote okolo 6 C vám zemianska omáčka spoľahlivo vydrží 12 mesiacov.. V prípade, že sa vám podarí objaviť jej chuť a vôňu a ste zástancom prirodzenej stravy, nevydrží vám viac ako mesiac.

zemianska omáčka 320 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje