bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje dub letný kôra 125 g

čo je nové?    obchod   bylinné-čaje-jednozložkové  dub letný kôra, sypaný bylinný čaj  125 g

Dub letný kôra                 

€ 4,95

Zloženie

Dub letný [quercus robur] kôra, 100% bio

Kedy užívať kôru duba letného?

Dub letný, či zimný je v bylinnom liečťiteľstve tradične a s úspechom používaný na liečbu niektorých ochorení, najviac hemoroidy, hnačka, žalúdočné vredy a hojenie rán. Viaceré biologické aktivity vrátane protizápalových, antibakteriálnych, hepatoprotektívnych, antidiabetických, protirakovinových, gastroprotektívnych, antioxidačných a cytotoxických aktivít je možné zaučtovať na konto zloženia bioaktívnych zlúčenín, ako sú triterpenoidy, fenolové kyseliny, polyfenoly (medzi ktoré patria aj triesloviny)  a flavonoidy. 

Práve trieslovinám sú pripisované silno sťahujúce účinky dubovej kôry. Dubová kôra, ak je pripravená ako výluh, či zápar sa v bylinnej terapii  využíva na liečenie katarov a infektov v gastrointestinálnom trakte, žalúdočné vredy. 

Pre použitie zvonka si pripravte vývar a použite ho na výplach hemoroidov, na kŕčové žily, na rôzne plesňové ochorenia kože.

Naše odporúčania

Koncentrovaný odvar alebo masť z dubovej kôry použite pri zvýšenom nežiadúcom potení ako prírodný antiperspirant. Použite kôru z duba letného na potláčanie tvory akné.

Zvážte prípravu kôry z duba letného na vnútorné použitie, alebo sa poraďte s odborníkom.

dub letný kôra 125 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje