bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje echinacea purpurová vňať 75 g

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  echinacea purpurová vňať, sypaný bylinný čaj 75 g

Echinacea purpurová vňať

€ 3,45 

Zloženie

Echinacea purpurová [echinacea purpurea herbs] vňať, 100%

Echinacea obsahuje polysacharidy, echinakozid, kyselinu cichorovú, ketoalkény a alkylamidy. Extrakty vykazujú imunostimulačné vlastnosti a používajú sa hlavne na profylaxiu a liečbu nachladnutia, chrípky a septických ťažkostí. 

Echinacea pochádza zo Severnej ameriky. Pôvodní obyvatelia ju aplikovali na rany a popáleniny, žuvali korene pri zápaloch dýchacích ciest, pili odvar pri bolestiach zubov. Prvý zdokumentovaný prípravok z echinacei známy ako Meyersov čistič krvi, prišiel na trh okolo roku 1880. Na začiatku 20. storočia bola Echinacea najčastejšie používaným rastlinným prípravkom v USA. Komerčné pestovanie sa začalo v Nemecku okolo roku 1939. Zavedenie a kultivácia Echinacey vo Švajčiarsku A. Vogelom bola okolo roku 1950. Chemici a farmakológovia sa začali zaujímať o túto bylinu. V súčasnej dobe je echineacea synonymom prípravku na zvýšenie imunity a celkovej obranyschopnosti organizmu. 

Príprava a užívanie

7 g sušenej echinacey zalejte 4 dc vriacej vody a užívajte 3  denne. Pri užívaní odporúčam nekonzumovať alkoholické nápoje a tak ako pri všetkých bylinných kúrach dodržiavať základnú diétu, t.j. zdržať sa bielkovín, tukov a cukrov a posilniť príjem vlákniny.

echinacea purpurová vňať 75 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje