bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje Hliva ustricová, 65 g, edícia, jakub repík

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    zeleninové čaje   hliva ustricová 65 g, edícia jakub repík

Hliva ustricová, zeleninový čaj 65 g

  1. Herbár 
  2. Viac výrobkov z hlivy ►

hmotnosť: 65 g

€ 6,95

Hliva ustricová je hliva so širokým zoznamom účinných látok. Napríklad kyselina listová, minerály jód, selén, zinok, draslík, fosfor, bór, sodík, železo, bielkoviny pleurostrín a ostreolysín),  vlákniny vo forme polysacharidov - beta-glukány. Zaujímavý je výskyt lovastatínu, čo je inhibítor enzýmu 3-hydroxy-3-metylglutarylkoenzým A reduktázy zapojenej do biosyntézy cholesterolu, to v jednoduchosti znamená, že znižuje podiel LDL lipoproteínu  (zlého LDL cholesterolu). Hliva ustricová preto pôsobí preventívne proti rozvohu aterosklerózy a srdcovocievnych ochorení. 

Naše odporúčania pri konzumácii hlivy ustricovej vo forme horúcovodného macerátu sušených plodníc sa sústreďujú okrem prevencie a doplnkovej terapie vysokého cholesterolu na podporu imunity a to vďaka vysokému obsahu beta-glukánu a  minerálov selén a zinok. Máme na mysli predovšekým podporu obranyschopnosti proti infekčným ochoreniam a  významné protialergické a protizápalové pôsobenie. Metabolická dráha, na ktorej sa to odohráva je pravdepodobne aktivácia makrofágov peyerových plakov v čreve, ktoré po aktivácii migrujú do ďaľších orgánov a na cieľových destináciách produkciou cytokínov spúšťajú kaskádu imunitných reakcii.

Hliva ustricová, 65 g, edícia, jakub repík bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje