bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje kurkuma čerstvý koreň, 500 g , dom byliniek

čo je nové?    obchod    čerstvá zelenina   kurkuma, čerstvý koreň, 500 g

Kurkuma, čerstvý koreň

  1. hmotnosť balenia: 500 g

  2. krajina pôvodu: India

  3. herbár a liečenie

  4. hodilo by sa iné balenie?

€ 7,75 

Zloženie

Koreň kurkumy, čerstvý [curcuma longa]. Koreň kurkumy obsahuje polyfenolvý derivát kurkumín, ktorý je nositeľom mnohých terapeutických vlastností.

Kurkuma má dlhú históriu používania v tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíne. Polyfenol kurkumín vykazuje protizápalové, antibakteriálne, antivírusové a antioxidačné účinky. Okrem toho čerstvý koreň kurkumy je násobne účinnejší, než bežne dostupné frakcie práškovej kurkumy, ktorá sa vyskytuje na našom trhu a ktorá sa v zahraničí používa  prevažne ako farbivo alebo ako korenie. Vzhľadom k tomu, že kurkumín je polyfenolový derivát → fenolová kyselina s viacerými aromatickými jadrami, v zvýšenej miere podlieha oxidácii, takže práškové frakcie koreňa kurkumy sú terapeuticky bezcenné. 

Preto je užívanie čerstvého koreňa kurkumy rozumnou alternatívou pri mnohých zápalových ochoreniach s chronickým priebehom. S našimi najlepšími odporúčaniami úžívajte pri reumatoidnej artritíde, chronickom poškodení pečene a obličiek, pri pankreatitídach a kardiomyopatiách, roztrúsenej skleróze a pod.

Príprava a dávkovanie

Na prípravu jednej dávky použite 20 g čerstvého koreňa, ktorý postrúhate na  strúhadle a vložíte do 6 dcl studenej vody. Nechajte povariť 5 až 10  min, potom macerujte 15 min a sceďte. Kurkumín je biologicky ťažšie dostupný, preto odporúčame pridať do výluhu tri kávové lyžičky medu. Pri chronických ochoreniach užívajte dva krát denne, pri preventívnych protizápalových kúrach raz denne po jedle. Pri protirakovinových kúrach odporúčame dávkovanie a prípadnú kombináciu bylín konzultovať s lekárom alebo liečiteľom.

prečítajte si

PREČO LIEČIVÉ BYLINKY            Používaním liečivých bylín pri liečbe, podpornej liečbe alebo prevencii získate možnosť lepšie poznať svoje telo, identifikovať prípadné hrozby a tlmiť možné kontraindikácie vzhľadom k nízkym koncentráciám účinných zložiek v bylinách.  Celý článok

kurkuma čerstvý koreň, 500 g , dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje