bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje pomeganate wine 0,75 l dezert, víno z granátového jablka0,75 l dezertné

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    ovocné a hroznové vína  pomegranate wine dezert 0,75 l

Víno z granátového jablka, dezertné

  1. obsah balenia 0,75 l
  2. cukor 120g/l
  3. alkohol 16% vol
  4. liečebné účinky granátového jablka

€ 13,75 

Toto víno pochádza z Azerbajdžanu, z regiónu Goychay, v ktorom sa pestovaniu granátových jabĺk mimoriadne darí. Samotné víno sa vyrába klasickou stáročiami overenou technológiou fermetácie z  vysoko kvalitných granátových jabĺk odrody Gyulovsha. Víno je rubínovej farby s bohatou chuťou jemných tónov čiernych ríbezlí, sušeného ovocia a čerešní. Chuť je charakteristická pre granátové jablko, plná liečivých tanínov a trieslovín. Obsah cukru 120 g/l a alkohol 16% dáva tušiť, že ide o portifikované víno, ale nie sme si celkom istí či je to tak.e sladkých a nie polosladkých vín, ako to výrobca pri tomto víne uvádza, v konečnom dôsledku je to obsah kyseliniek a tanínov, ktorý rozhoduje o výslednej chuti a zaradení vína do kategórie. Napríklad niektoré vína - rizling, muller, lipovina, ale aj furmint sa môžu označovať ako suché aj napriek vyššiemu obsahu zvyškového cukru (nad 4 g/l). Výnimka je možná vtedy, ak víno obsahuje dostatočné množstvo kyseliniek, ktoré hodnoty cukru vyvážia (zvyškový cukor nepresiahol 9 g/l a celkový rozdiel kyselín a zvyškového cukru je menší ako 2 g/l).

Vysoký obsah cukrov červeným vínam moc nepristane. Predstavte si napríklad alibernet alebo frankovku s cukrom nad 10g/l. Platí to aj napriek tomu, že práve červené vína majú obsah tanínov a trieslovín vyšší. Vínu z granátového jablka však vyššie cukry pristanú a je celkom pochopiteľné, že  degustovať toto vínko nie je len výnimočný zážitok, ale aj vstupenka do sveta wine makers cut, do sveta skutočných lovcov dobrých vín.

pomeganate wine 0,75 l dezert, víno z granátového jablka0,75 l dezertné bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje