bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje repík lekársky list jemne drvený 175 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové   repík lekársky list jemne drvený, 175 g

repík lekársky list jemne drvený, 175 g         Herbár                                                                                     Viac výrobkov z repíka                                                          

hmotnosť: 175 g

€ 7,95

Repík lekársky je pravdepodobne najčastejšie používanou bylinkou v historickej medícíne a v ľudovom liečiteľstve. V bylinkárni Jakuba Repíka celkom určite. Pre svoje obsahové látky a doteraz nie celkom prebádané interakcie trieslovín a flavónov s derivátmi oxidu kremičitého a kyselín citrónovej jablkovej a vínnej nachádza svoje uplatnenie nielen pri infektkoch tráviacej sústavy a sprievodných gastritídach ale vďaka antibakteriálnemu a anivírusovému pôsobeniu aj pri infektoch dýchacích ciest, zápaloch ucha, stredného ucha, madlí, uzlín, ďasien, zubných lôžok. V kombinácii s inými adstrigentnými bylinkami - krvavec, kôra z dubu, jelše či vrby, vresu alebo prasličky vytvárame bylinné zmesy s vysokou účinnosťou.

príprava výluhu a záparu a užívanie 

Zápar pripravíme z dvoch kávových lyžičiek sušenej vňate repíka lekárskeho zaliatím vriacou vodou a odstátím cca 10 min. Repík neodporúčam variť. Do záparu na vonkajšie použitie prídáme ešte lyžičku vňate repíka. alebo množstvo volíme podľa akútnosti stavu. Pri príprave záparu na vyplachovanie ústnej dutiny pri akútnych stavoch zapálených ďasien, zubov, hrdla alebo priedušiek pridáme lyžičku kôry duba a lyžičku krvavca. Výluh je vlastne macerácia v studenej vode, prípadne v inom médiu. Postačí ak dve kávové lyžičky zalejeme na noc studenou vodou, ráno precedíme a prípadne zohrejeme.

Výluh bude trochu horkejší, nakoľko bude v ňom viac trieslovín, Užívajte ho 3 až 5 krát denne pred jedlom. Zápar spravidla užívame 3 krát denne pred jedlom. Samozrejmosťou pri užívaní bylinných čajov je striedmosť v jedení a dodržiavanie diety - vypustenie príjmu tukov, cukrov - viazaných aj v alkohole.

Možno vás budú zaujímať aj tieto naše výrobky

repík lekársky list jemne drvený 175 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje