bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje šípkový sirup, sirup z lesných plodov 585 g

čo je nové?    výrobky    bylinné-sirupy   ošípkový sirup, sirup z,lesných plodov 585 g

šípkový sirup, sirup z lesných plodov                HERBÁR TU                                                                                                 VIAC VÝROBKOV ZO ŠÍPKY TU

hmotnosť: 585 g

9,95

Šípkový sirup so zázvorom je  vyrobený meceráciou koreňa zázvoru v šípkovej šťave. Sirup je dochutený repným cukrom a konzervovaný šetrnou pasterizáciou tak, aby sa zachoval min polovičný obsah vitamínu C. Zázvor (Zingiber officinale). dodá sirupu jemne korenistú a štipkastú chuť. Vďaka obsahu aktívnych látok v  koreni  zázvoru má šípkový sirup širšie terapeutické využitie. Sirup má hustú konzistenciu a zhruba do tretiny flaše sa usadzuje vláknina zo šípky. Je to preto, lebo sirup nie je vyrobený z koncentrátu, ale prirodzenou cestou pretláčania šípkového pulpu (rozvarených šípok) cez sitko bez chemickej filtrácie. Preto odporúčam pred použitím flašku niekoľkokrát obrátiť. Sirup je fľaškovaný ručne do sklených patentných fliaš s patentným uzáverom. To nám umožňuje túto fľašku spätne odkúpiť, dôkladne očistiť a opäť použiť. Šetríme tak životné prostredie.

Šípkový sirup si zázvorom je vhodný na prípravu studených limonád aj horúcich a studených čajov. Ale aj na dochutenie dezertov či zmrzlinových  pohárov  Pre vysoký obsah vitamínu C a vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom zázvoru je vhodný na potláčanie príznakov žalúdočnej nevoľnosti a nastupujúcich infektov dýchacích  ciest. 

Zloženie

plod šípky (transv. Rosa canina), koreň zázvoru (radix Zingiber officinale) voda, repný cukor, citrónová šťava

príprava a dávkovanie

Šípkový sirup so zázvorom obsahuje vysoký podiel vitamínu C a ďaľších antioxidantov. Pre dosiahnutie optimálnej dennej dávky cca 75 mg kys askorbovej odporúčam denne max 50 ml sirupu a to v zriedenej forme najlepšie vo vlažnej vode. Zo sirupu si pripravte aj rýchly čaj zaliatím odporúčanej dávky vriacou vodou. Majte však na pamäti, že kyselina askorbová  pri teplote vyššej ako 45 C za pomoci kyslíka a prítomnosti kovov, teda za spolupôsobenia týchto faktorov jednoducho povedané stráca svoju silu. 

šípkový sirup, sirup z lesných plodov 585 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje