bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje trnkový džem 545 g, dom byliniek

Tento výrobok je zaradený do projektu autentické chute a vône Slovenska. 

čo je nové?    obchod    trnkový džem 545 g

Trnkový džem

Zloženie

Plody trnky slivkovej [Prunus spinoza] 100 % bio zber.  V plodoch trnky sú zastúpené triesloviny, sacharidy, glykozidy (kyánogénny amygdalín), antokyány (do 3 %), organické kyseliny, vitamín C, pektíny. 

Ak sú marhule a broskyne kráľovné leta, pokojne môžeme povedať, že šípky a trnky sú kráľovné jesene. Popri významných liečebných vlastnostiach plodov trnky dávame do pozornosti aj vzácne trpko sladkú chuť, ktorú nikde inde v prírode nenájdeme. Trpká chuť je výsledkom veľkého množstva trieslovín, ktoré spolu s cukrami a kyselinami vytvorili počas leta a skorej jesene tento malý klenot prírody. Náš trnkový džem je nepochybne to najlepšie, čo sme v oblasti lekvárov a džemov doteraz vytvorili. Tento trnkový džem je z roku 2020, kedy mali trnky veľa cukrov, je nádherne vyzretý a voňavý.    

Nechajte sa inšpirovať

Pripravte si chutný dezert a pridajte do prírodného bieleho jogurtu lyžičku trnkového džemu.

Vedeli ste?

Medzi terapeutickými príležitosťami slivky trnkovej vyniká schopnosť vodných a etanolových mecerátov kvetov trnky inhibovať z krvi sodík a tak chrániť citlivé glomerulové bunky pred poškodením. Súčasne prítomnosť flavónov pohlcuje voľné reaktívne formy kyslíka a tak vlastne kvet trnky chráni obličky na dvoch metabolických dráhach, čo je pomerne vzácna vlastnosť bylín.

trnkový džem 545 g, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje