bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje zázvorový sirup, sirup z koreňa zázvoru Jakub Repík 500 g

čo je nové?    obchod   bylinné-sirupy    zázvorový sirup. 500 ml

Zázvor, bylinný sirup

 15,75

Zloženie 

Zázvor -ďumbier lekársky (zingiber officinalle) cukor, voda,

Príprava nápojov a užívanie

Polievkovú lyžičku sirupu z koreňa zázvoru zalejte vriacou vodou a nechajte vychladnúť. Opakujte maximálne tri krát denne po jedle. Neužívajte bez zriedenia vodou.

Užívanie

Extra koncentrovaný zázvorový sirup je vyrobený dosladením 100% zázvorovej šťavy. Už doslova pár kvapiek urobí zo šálky horúcej vody skvelý zázvorový čaj. Pridaním zázvoru a medu do rodinných aromatických bylinných čajov - napríklad mäta, materina dúška, rebríček získate nádherný voňavý a liečivý čaj. probližne polovičku fľaše tvoria zázvorové usadeniny, keďže nejde o žiadny koncentrát. Nie je to na škodu veci, skôr naopak. Práve v usadeninách sú účinné látky - fenolové zlúčeniny - gingeroly, girendióny, zingerón a shogaoly, éterické oleje, asparagín, oleoresín, kyselina octova a linolová, kyselina palmitová a stearová. Zásluhou zastúpenia účinných látok a ich vzájomným pôsobením zázvorový sirup posilňuje imunitný systém, rozširuje cievy a tým znižuje tlak a stabilizuje tep. Pomáha pri tráviacich problémoch, reguluje spaľovanie tukov, zmierňuje žalúdočné problémy. Má dezinfekčný účinok proti baktériám a vírusom. Pomáha proti nevoľnosti a pôsobí pozitívne na trávenie. 

Mali by ste vedieť

Zvýšte pozornosť pri užívaní zázvoru v prípade, že

  • trpíte zvýšenou produkciou žlče, pretože zázvor podporuje jej tvorbu a mohol by spôsobiť tvorbu žlčových kameňov,

  • trpíte cukrovkou alebo zníženou zrážanlivosťou krvi a beriete na to lieky, pretože zázvor podporuje ich účinok

  • užívate ibuprofén alebo iné lieky s prítomnosťou kyseliny salicovej a v prípade, že užívate bylinky obsahom tejto látky, napríkad kôru vrby a podobne. 

bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje