bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje meranie krvného tlaku, ambulancia dom byliniek

Výber tlakomerov 

čo je nové?   ambulancia   poruchy krvného tlaku    vysoký krvný tlak      ako si merať krvný tlak

Ako si merať krvný tlak

Pol hodinku pred meraním krvného tlaku nevykonávajte žiadnu namáhavú fyzickú  ani  psychickú aktivitu, nefajčite a nepite kofeínové nápoje. Pred meraním  vyprázdnite  močový mechúr a tesne pred meraním si zabezpečte 5 min úplného pokoja.                                                                                                                         Seďte správne. Posaďte sa s vystretým a podopretým chrbtom (na stoličke, nie na pohovke). Vaše chodidlá by mali byť ploché na podlahe a nohy nesmiete mať prekrížené. Vaše rameno by malo byť podopreté rovným povrchom (napríklad stolom) s nadlaktím na úrovni srdca. Uistite sa, že spodná časť manžety je umiestnená priamo nad ohybom lakťa.                                                             

Krvný tlak si merajte  každý deň v rovnakom čase, napríklad ráno a večer. Najlepšie je vykonávať merania denne, ideálne však 2 týždne po zmene liečby a počas týždňa pred ďalším stretnutím s vašim lekárom alebo liečiteľom                                                                 

Vykonajte viacero meraní a zaznamenajte výsledky . Zakaždým, keď meriate krvný tlak, urobte dve alebo tri merania s intervalom jednej minúty a zaznamenajte výsledky.

Nemerajte krvný tlak cez odev.

meranie krvného tlaku, ambulancia dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje