bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje bolesti krčnej chrbtice, prírodná lekáreň, dom byliniek

čo je nové?    prírodná lekáreň   bolesti chrbta  bolesti krčnej chrbtice

Bolesti krčnej chrbtice - prírodná lekáreň

Stručne

Ochorenia krčnej chrbtice často sprevádza intenzívna bolesť, ktorú sprevádza hľadanie optimálnej polohy hlavy a prípadne rúk, do ktorých môže bolesť vystreľovať.

Krčná chrbtica zahrňuje 7 krčných stavcov z celkovo 34 stavcov → viď obrázok.

Epikríza bolestí chrbtice

Príčiny ochorení krčnej chrbtice zahŕňajú neúmerné zaťažovanie svalstva krku, napríklad pri práci s počítačom, dlhodobom pozeraní TV, prácou s notebookom v posteli a podobne. Všetky tietoé aktivity sú kontraproduktívne k poslaniu krčnej chrbtice a spôsobujú vznik svalového napätia. V niektorých prípadoch môžu ku vzniku tohto symptómu viesť aj aktivity na prvý pohľad nevinné, ako je časté čítané v posteli alebo škrípanie zubami. Komplikácie s krčnou chrbticou sú často zapríčinené opotrebovaním kĺbov v dôsledku pribúdajúceho veku. Osteoartritída takto spôsobuje zhoršenie stavu medzistavcových platničiek a štruktúry stavcov. Na tieto zmeny organizmus reaguje tvorbou novej kostnej hmoty, ktorá sa ukladá na okrajoch stavcov. Tak vznikajú kostné výrastky (osteofyty), ktoré tlačia na nervy a svaly a spôsobujú vznik zdravotných komplikácií. Časté sú aj kompresie nervov, keď pri abnormálnom poškodení medzistavcovej platničky sa táto vysunie z pôvodného anatomického priestoru. Prejaví sa to útlakom nervov vychádzajúcich z miechy.

Okrem toho sú častým dôsledkom problémov s krčnou chrbticou poranenia pri automobilových nehodách, pádoch, úrazoch a podobne, pri ktorých je hlava prudko zatiahnutá dozadu a následne dopredu. Tak dochádza k napínaniu mäkkých tkanív krku, najmä svalov. Niektoré ochorenia, ako je reumatická artritída, meningitída alebo rakovina predstavujú ďalší faktor, ktorý treba v prípade bolestí krčnej chrbtice zohľadniť alebo vylúčiť.

Typické príznaky súvisiace s bolesťou chrbtice

bolesti krčnej chrbtice, prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje