bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje brusnice, sušené lesné plody Jakub Repík 70 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    ovocné čaje jednozložkové    brusnice, ovocný čaj 70 g

Brusnice, ovocný čaj 70 g

Herbár                                                                     Viac výrobkov z brusnice

€ 3,95

Plody brusnice pravej sú zberané na liptovských a horehronských stráňach, sú šetrne usušené a zabalené bez sírnych konzervantov. Plody brusnice pravej obsahujú glykozidy- arbutín, acetylarbutín, kofeoylarbutín, salidrozid, hyperozid, flavonoidy, triesloviny a organické kyseliny, naviac vitamín C, cukrya  glykozid ideín - farbivo. Kombinácia uvedených účinných látok prisudzuje brusnici pravej prívlastok dezinfekčného a protizápalového prostriedku pri postihnutiach obličiek, močových ciest a prostaty. Odporúča sa aj pri cukrovke ako súčasť diabetických bylinných zmesí. 

Plody brusnice pravej sú vhodné na prípravu chutného čaju. Stačia dve-tri kávové lyžičky na 3 dcl vriacej vody. Chuť kyselkavosladkohorkú, jednoducho brucnicovú.  Sušené plody brusnice môžete pokojne pojedať aj samé, uvidíte, aké sú chutné. Ale nepreháňajte to, Stačí si predstaviť, že na 100 g sušených plodov je treba asi 1 kg čerstvých plodov, takže 10 g dávka denne  bude pokojne stačiť na podporu  hlavných činností organizmu a to imunita a metabolizmus.      

brusnice, sušené lesné plody Jakub Repík 70 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje