bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje zázvor drvený, bylinný čaj 80 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod   zeleninové čaje  zázvor drvený, sypaný bylinný čaj 80 g

Zázvor koreň, zeleninový čaj 80 g       

  1. Herbár
  2. Viac výrobkov zo zázvoru

hmotnosť: 80 g

€ 4,75

V balení zázvor koreň  sa nachádza drvený koreň zázvoru, ideálna štruktúra sušeného zázvoru pre prípravu čaju s alternatívnym použitím ako korenia alebo ochutiny na príravu jedál, nápojov, piva a podobne.  Svojim zložením je zázvor univerálny prostriedok pre podporu imunitného systému, má protizápalový a antipyretický účinok - znižuje horúčku, rozširuje cievy a prekrvuje hlavne koncové časti tela, nohy, ruky, má protirakovinový účinok - zastavuje rast rakovinových buniek, najmä v hrubom čreve,  má antimikrobiálny a antivírusový účinok- bráni množeniu sa baktérií a vírusov, expektoračný - podporuje vykašliavanie. 

PRÍPRAVA ČAJU

Pre prípravu zázvorového čaju pri tráviacich ťažkostiach odporúčam dávku v rozmedzí 0,5 až 1 g (asi 1/3 dezertnej lyžičky) sušeného koreňa denne.  Pri artritídach, reumatických bolestiach, zníženej priepustnosti žíl v predkolení max dávka 0,5 g až 1 g 3 krát denne, to isté platí pri migrénach. 

ZVÝŠTE POZORNOSŤ

Život je fyzika a tá ma rada rovnovážne procesy. Zázvor, napriek tomu, že je všetranne užitočný napriek nizkym koncentráciam účinných látok a vďaka ich vzájomnému pôsobeniu, v niektorých prípadoch môže nielenže nepomôcť ale dokonca ublížiť. Preto zvýšte pozornosť pri užívaní zázvoru v prípade, že trpíte zvýšenou produkciou žlče, pretože zázvor podporuje jej tvorbu a mohol by spôsobiť tvorbu žlčových kameňov, v prípade, že trpíte cukrovkou alebo zníženou zrážanlivosťou krvi a beriete na to lieky, pretože zázvor podporuje ich účinok, ak užívate ibuprofén alebo iné lieky s prítomnosťou kyseliny salicovej a v prípade, že užívate bylinky obsahom tejto látky, napríkad kôru vrby a podobne. 

VEDELI STE ŽE

zázvor je súčasťou ľudového receptu zvaný židovský penicilín? Recept je jednoduchý - zalejte 5 strukov cesnaku pomliaždených, jednu cibuľu nadrobno nakrájanú, čili papričku,  4 cm na drobno nakrájaného póru a 2 cm postrúhaného zázvoru domácim slepačím alebo hovädzím vývarom. Zjedzte a šup do postele na hodinku.

zázvor drvený, bylinný čaj 80 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje