bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje červená repa, čaj z plodov zeleniny 155 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?   obchod   zeleninové čaje  červená repa, zeleninový čaj 155 g

Červená repa, zeleninový čaj 155 g   

  1. Herbár
  2. Viac výrobkov z červenej repy

hmotnosť: 155 g

€ 3,89 

Červená repa sa pestuje a konzumuje v surovej a varenej forme po celom svete, a to ako pre jej chutnosť, tak aj pre jej vysokú nutričnú a liečivú hodnotu. Je dobre známy ako promótor zdravia, prevencia chorôb a liečba. Preto sa používa ako funkčný zdroj potravy proti mnohým chorobám, ako je cukrovka, rakovina, kardiovaskulárne choroby a iné chronické ochorenia.

Listy červenej repy obsahujú minimum energie, asi 45 kalórií na 100 g, 86,4 g vody, 3,2 g bielkovín, 0,4 g tuku, 8,1 g sacharidov, buničiny a vlákniny, 1,9 gramu popola, 114 mg vápnika, 34 mg fosforu, 3,1 mg železa, ďalej betakarotén tiamín, riboflavín, niacín, a cca 50 mg kyseliny askorbovej. Koreň červenej repy obsahuje 76,6% vody, 1,1% bielkovín, 0,1% oleja, 1,1% vlákniny , ďalej fosfor, železo, sodík, betakarotén,tiamín, riboflavín, niacín a kyselinu askorbovú (Duke a Atchley, 1984). Buničina po extrakcii cukru obsahuje asi 30% kyseliny galakturónovej vo forme pektických látok. Táto kyselina je dobrým východiskovým základom pre syntézu vitamínu C. Uvádza sa tiež alantoín, saponíny, meď a betaín. V Hagerovej príručke sa spomínajú dva betaxantíny, vulgaxantín I a vulgaxantín II, kaempferol glykozid, kyselina chlorogénová a kyselina kávová. Korene obsahujú tiež aminokyseliny, ktoré si organizmus nedokáže syntetizovať sám - leucín, tryptofán, valín, alanín, fenylalanín, tyrozín, glutamín, kyselinu glutámovú, ornitín.

S našimi najlepšími odporúčaniami používajte sušený koreň repy červenej pri doplnkovej terapii vnútorných zápalov pečene, dvanástnika, pankreasu a obličiek. Používajte tento čaj pri zvýšenej hladine cukrov v krvi, pri ochrane ciev pred kôrnatením. preventívne používajte čaj z červenej repy na posilnenie imunity a to vďaka antioxidačným a protizápalovým vlastnostiam účinných látok. Sú zdokumentované prípady, v ktorých intenzívna terapeutická alternatívna kúra pomohla tlmiť následky  a dokonca vyliečiť rakovinu prostaty a rakovinu prsníka, to všetko vďaka červenému farbivu - betanínu.

Dávkovanie a príprava macerátu:  7 gramov sušeného koreňa červenej repy zalejte horúcou vodou a nechajte macerovať 10 min.  Potom sceďte, vlažný výluh vypite, k macerátu pridajte opäť 7 g nového sušeného koreňa a nechajte luhovať vo vlažnej vode 6 hodín. Potom krátko prevarte, sceďte  a vypite. Macerát nevyhadzujte, obsahuje mnoho vlákniny a zvyšky účinných látok. jednoducho ho skonzumujte a pomôžete so s trávením.

Tak ako pri iných bylinných kúrach, tak aj v tomto prípade odporúčame nepiť alkohol, dodržiavať zásady dietnej stravy, pokiaľ je to možné nejesť mäso a samozrejme nefajčiť.

červená repa, čaj z plodov zeleniny 155 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje