bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje kozobrada kvet, bylinný čaj na pečeň, mária trebenová recept

čo je nové?    obchod   bylinné-čaje-jednozložkové  kozobrada lúčna kvet 40 g

Kozobrada lúčna kvet

€ 23,45

Zloženie

Kozobrada lúčna, kvet [tragopogon pratensis] kvet, bio zber, krajina pôvodu: Sk

Kozobrada lúčna je bohatá na kyselinu askorbovú, tokoferol - významný antioxidant vitamín E zodpovedný za bunkovú výživu v tráviacom trakte, ďalej vitamín A a provitamín D, stopy vápnika fosforu. Má významný podiel prírodného inulínu, ktorý nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Kozobrada je tiež bohatá na flavonoidy, ktoré zvyšujú imunitu a znižujú riziko rakoviny.

Kedy užívať kvet kozobrady lúčnej?

Kozobrada je v našom dome byliniek odporúčaná na správnu činnosť pečene, žličníka a žalúdka. Má detoxikačné účinky a taktiež čistí krv. Má diuretickjé účinky, podporuje zdravú chuť do jedla, podporuje vykašliavanie hlienu a pozitívne vplýva aj na trávenie. Kvet kozobrady je súčasťou bylinnej zmesi podľa receptúry Márie Trebenovej na liečenie autoimunitnej poruchy - psoriázy. Podobne odporúčame kvet kozobrady na vonkajšie použitie pri zápale spojiviek a pri oplachovaní zle hojacich sa rán a bercových vredoch.

Príprava a užívanie

Zápar pripravíme z dvoch kávových lyžičiek sušeného kvetu kozobrady lúčnej  zaliatím 4 dcl vriacej vody a odstátím cca 10 min.  Do bylinnej zmesi na psoriázu pridávame kvet kozobrady tak, aby pomer na celkovej hmotnosti tvoril 15%.  Kvet kozobrady môžeme pridávať do bylinných zmesí na podporu funkcie pečene a na podporu celkovej obranyschopnosti organizmu. 

Výluh pripravíme zaliatím dvoch lyžičiek kvetu kozobrady studenou vodou na noc. Ráno precedíme, prihrejeme a na lačný žalúdok vypijeme. V prípade akútnych stavov porúch imunity a intenzívnych autoimúnnych stavovi pijeme 3 až 5 krát denne. Samozrejmosťou pri užívaní bylinných čajov je striedmosť v jedení a dodržiavanie diety - vypustenie príjmu tukov, cukrov - viazaných aj v alkohole.

kozobrada kvet, bylinný čaj na pečeň, mária trebenová recept bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje