bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje lastovičník väčší vňať, bylinný čaj Jakub Repík 65 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové    lastovičník väčší vňať,  bylinný čaj Jakub Repík, 65  g

Lastovičník väčší,  vňať, 65 g                      Herbár ►                                                                                        Viac výrobkov z lastovičníka                   

hmotnosť: 65 g

€ 4,95

Bioaktívne látky lastovičníka väčšieho

Všetky časti lastovičníka sú bohaté na bioaktívne látky. Najviac ich obsahujú nezrelé plody (2,4 %) a korene (4 %), pričom nadzemné časti rastliny obsahujú okolo 0,5 % účinných látok. Rastlina obsahuje predovšetkým alkaloidy vo forme benzylizochinolových zlúčenín zlúčenín → sanguinarín , chelidonín  a chelerytrín (3) a protoberberíny → berberín, koptizín, protopín, alokryptopín a stylopín. Dôležitú skupinu účinných látok tvoria fenolové kyseliny  → kyselina kávová ,  kyselina ferulová a kyselina p-kumarová, ako aj kyselina chelidonová a kyselina kávovo-jablčná.

Všeobecné

Sušené nadzemné časti lastovíčníka, keď sú pripravované ako výluh či zápar a zbierané počer kvitnutia odporúčame používať pri ochoreniach pečene, podporuje tvorbu a celkový management žlče od jen tvorby v pečeni, cez obeh žlčníkom až po aktiváciu enzýmov v pankrease. S najlepším odporúčaniami používajte lastovičník v zmesi s oplodím orecha kráľovského, veronikou lekárskou, repíkom lekárskym, koreňom a okveím kozobrady lúčnej pri liečení psoriázy a iných autoimúnnych ochorení.

Sušené nadzemné časti lastovíčníka, keď sú pripravované ako silný koncentrovaný odvar či etanolový koncentrát odporúčame používať ostraňovaní bradavíc, prevažne vírusového pôvodu .

Užívanie

Zápar z  max 1 gramu sušených nadzemných častí lastovičníka  na šálku vriacej vody 3 krát denne.                        

Dôležité upozornenie

Sú známe prípady, keď dlhodobé perorálne užívanie silných koncentrácoo lastovičníka vyvolalo cytotoxicitu niektorých tkanív, hlavne hepatocytov. Preto sa pred užívaním lastovičníka podaďte so svojim bylinkárom

lastovičník väčší vňať, bylinný čaj Jakub Repík 65 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje