bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje lipa malolistá, bylinný čaj jakub repík60 g

Lipa malolistá kvet a okvetie   

Liečebné účinky kvetov lipy

Lipa malolistá, ak je pripravená ako zápar zmierňuje bolesti hlavy, či už súvisiace s napätím, neuralgiou, migrénami alebo závratmi. Mechanizmus spočíva v tom, že lipa vytvára relaxačný účinok na obehový systém,  zmierňuje bolesti hlavy z napätia.

Kvet lipy pripravený ako zápar alebo odvar znižuje horúčku, znižuje zimnicu a podporuje chladivé potenie.  Sliznice sa zvlhčujú, aby sa znížil suchý kašeľ. Lipa tiež znižuje produkciu histamínu. Medzi ďalšie benefity patrí podpora trávenia a podpora nervovosvalového systému.
Lipa je skvelá pre deti v období horúčkovitých prechladnutí a chrípok.

Vedeli ste?

Kvet lipy v bylinnej zmesi s imelom znižuje krvný tlak. Pri dlhšej macerácii vytvára lipa jemný sliz, čo je vhodné pri na zmiernenie podráždeného žalúdka, atrofickej gastritídy, kyslého žalúdka, ako aj suchej zápchy. Môže sa použiť aj ako liek proti plynatosti alebo nevoľnosti.

Pri dlhšej macerácii vytvára kvet lipy jemný sliz, čo je vhodné pri na zmiernenie podráždeného žalúdka, atrofickej gastritídy, kyslého žalúdka, ako aj suchej zápchy. Môže sa použiť aj ako liek proti plynatosti alebo nevoľnosti.

Pridaním  sladkého drievka ako sladidla ku kvetu lipy sa tvorba slizu zvýši a zvýši sa aj celkové terapeutická sila lipy o proti zápalový účinok.

V bylinnej zmesi s kvetom bazy čiernej podávajte deťom pri vírusových a bakteriálnych infektoch dýchacích ciest.

Kvet lipy v bylinnej zmesi s rebríčkom, najlepšie kvetom rebríčkamäty piepornej zvyšuje diaforetické vlastnosti, znižuje podráždenosť, prináša relaxáciu a podporuje spánok dôležitý pre zotavenie.

lipa malolistá, bylinný čaj jakub repík60 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje