bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje sladké drievko koreň, 95 g

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  sladké drievko koreň 95 g, sypaný bylinný čaj 

Sladké drievko, koreň

€ 5,90 

Zloženie

Rezaný koreň sladovky hladkoplodej [Glycyrrhiza glabra] ľudový názov je tiež sladké drievko, 100%

Koreň sladkého drievka obsahuje mnoho účinných látok → aminokyseliny, polysacharidy, minerálne soli, pektíny, škroby, steroly, triesloviny, kumaríny, vitamíny (B1, B2, B3, B5, E a C), glykozidy a tiež triperténové saponíny, ktoré sú zodpovedné za sladkú chuť.

Kedy užívať sladké drievko?

Koreň sladkého drievka užívajte, ak je pripravený ako horúcovodný macerát alebo vývar, s našimi najlepšími odporúčaniami  pri vírusových ochoreniach, na podporu kognitívnych schopností hlavne pri učení, na ochranu pečene pri žltačke a autoimunitných zápalov pečene, na ochranu žalúdka a dvanástika pred vredmi, na ochranu pred rakovinou prsníka. Z bylinnej zmesi s rumančekom a mätou sa používa pri detských hnačkách.

Príprava a dávkovanie

5 g sušeného koreňa sladkého drievka zalejeme 3 dcl vriacej vody, prípadne 3 až 5 min povaríme na miernom ohni a necháme macerovať 10 min. potom scedíme a vlažné pijeme.

prečítajte si

PREČO LIEČIVÉ BYLINKY  Používaním liečivých bylín pri liečbe, podpornej liečbe alebo prevencii získate možnosť lepšie poznať svoje telo, identifikovať prípadné hrozby a tlmiť možné kontraindikácie vzhľadom k nízkym koncentráciám účinných zložiek v bylinách.  Celý článok

prečítajte si

Bioaktivita a zdravotné účinky Sladkého drievka  Sladké drievko je jedným z najstarších a najpopulárnejších rastlinných liekov na svete. Mnohé z historických použití sladkého drievka sa praktizujú dodnes.          Celý článok

sladké drievko koreň, 95 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje