bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje pestrec mariánsky, drvený plod 195 g, ostropes mariánsky, čaj na pečeň

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  pestrec mariánsky, drvený plod 195 g

Pestrec mariánsky     drvený plod        

€ 3,90 

Zloženie

Ostropes mariánsky, pestrec [silybum marianum],. drvené semeno

Semeno pestreca obsahuje mnoho bioaktívnych látok, z ktorých najváznamnejšie sú flavonolignanové izoméry silybín (50 - 60 percent), izosilybín (5 percent), silychristín (20 percent) a sylidianín (10 percent). Všetky spoločne tvoria → silymarínový komplex. Z ostatných flavonolignanov sú v semene zastúpené dehydrosylibín, dezoxy-silychrystín, dezoxysilydianín, silandrín, silybinóm, silyhermín a neosilyhermín. Ďalej sú zastúpené flavonoidy (kvercetín, kempferol a taxifolín), olej (20 - 30 percent) obsahujúci nenasýtené mastné kyseliny (linolová - 60 percent, olejová - 30 percent, palmitová - 9 percent), vitamín E, horčiny, biogénne amíny (napríklad histamín), steroly a sliz.

Ako užívať pestrec mariánsky?

Komplex bioaktívnych látok v semene pestreca má jedinečnú schopnosť regenerácie pečeňových buniek pri stukovatení pečene a tlmia riziko nekrózy hepatocytov a súviacich zápalov. V rôznych stupňoch koncentrácie sa používa na liečenie alkoholových aj nealkoholových pečeňových cirhóz. A to aj v oficiálnej medicíne - často ako súčasť silymarínových glykozidov alebo v kombinácii s fosfolipidami, hlavne lecitínom. Často sa používa ako detox pri intenzívnej farmakologickej terapii.

Príprava a dávkovanie

Kávovú lyžičku (5 až 7 g) drveného plodu pestreca mariánskeho zalejeme 3 dcl vriacej vody a necháme macerovať 15 až 20 min. Užívame 3krát denne. Jedno vrecko drogy vystačí na 10 dní. Pre dosiahnutie terapeutického  účinku je dôležité dlhodobé užívanie. Pre užívanie vyšších jednorazových dávok ako je uvedené odporúčam poradiť sa so skúseným liečiteľom, lekárnikom alebo lekárom.

Jednoduchá príprava  spočíva v zmiešaní pestrecového s cukrom v pomere 2/1 v prospech cukru, čo zabezpečí lepší metabolizmus silamarínového komplexu. Opäť dbajme na to, aby denná dávka neprekročila 20 g pestrecového prášku.

pestrec mariánsky, drvený plod 195 g, ostropes mariánsky, čaj na pečeň bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje