bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje šípka. čaj z lesných plodov, 145 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod   ovocné čaje jednozložkové   šípka, čaj z lesných plodov 145 g

Šípka, čaj z lesných plodov 145 g    Herbár                                                                            Viac výrobkov zo šípky

hmotnosť: 145 g

€ 2,95

Plody šípok sú z úrody 2021, sú šetrne sušené na lieskach pri teplote do 40 C. Obsahujú vysoké množstvo antioxidantov, hlavne polyfenolov a kyseliny askorbovej, ako aj karotenoidy a vitamíny B, C a E. Vďaka teplému a vlhkému letu má šípka vzácne vyrovnanú bilanciu kyselín a ovocných cukrov, čo je dobrá správa pre ovocných vinárov. Čaj z plodov šípky si pripravte pri cekovej očiste organizmu, pri náznakoch zápalov tráviaceho traktu a obliečiek s močovými cestami. Alebo len tak,. pre spríjemnenie neskorých sychravých večerov. 

Šípkový čaj

Príprava šípkového čaju na spríjemnenie zimných večerov sa začína už ráno, keď zalejeme šípky studenou vodou a necháme vyluhovať do večera. Potom necháme macerát zovrieť a scedíme. Macerované šípky nevyhadzujme. prihoďme k nim pár nových šípok, trochu trniek a sušených jablčok a znovu zalejme studenou vodou aby sme mali aj chutný čaj aj na druhý deň. Scedený macerát oslaďme lyžičkou medu a čajík máme pripravený.

šípka. čaj z lesných plodov, 145 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje