bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje Storočie pandémii, kniha z bylinkovej knižnice

.

Knihu Storočie  pandémii  kupujte v našej predajni v Dome byliniek v Badíne 

alebo objednávajte telefonicky, mailom, alebo vyplnením tohto formulára  

čo je nové?    bylinková-knižnica   Storočie pandémii

Storočie pandémii                              

väzba: pevná

počet strán: 368

rok slovenského vydania: 2021

€ 24,97

Namiesto recenzie

Od čias španielskej chrípky sa početná časť vedcov zameriava na to, aby zabránila výskytu a hromadnému šíreniu nákazlivých chorôb. No napriek pokroku, ktorý v medicíne za posledné storočie nastal, nás vírusové a bakteriálne pandémie stále dokážu zastihnúť nepripravených.
Kniha Storočie pandémií podáva históriu desiatich najvýznamnejších nákaz za posledných sto rokov. Dejom nabité kapitoly v sebe kombinujú vzrušujúcu históriu medicíny s napínavými, živo vyrozprávanými príbehmi jednotlivých účastníkov - prvých nakazených, zanietených výskumníkov, nadaných vedcov i arogantných verejných činiteľov - a ukazujú brilantnosť aj limity vedy v jej pomyselnom súboji s prírodou, ako aj to, aký vplyv to môže mať na budúce prežitie ľudstva.

Mark Honigsbaum je medicínsky historik a novinár, ktorý sa špecializuje na históriu a vedu o infekčných chorobách. V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre žurnalistiky na City, University of London . Mark Honigsbaum absolvoval Oxfordskú univerzitu v roku 1982 s bakalárskym a magisterským titulom v odbore politika, filozofia a ekonómia. V roku 1984 vstúpil do Národnej rady pre vzdelávanie novinárov ako vedúci novinár. V roku 2011 mu bol udelený doktorát filozofie (história) na University of London. V roku 2013 mu Wellcome Trust udelil postdoktorandské výskumné štipendium na štúdium intelektuálneho pôvodu ekológie chorôb.  Je autorom piatich kníh. Posledná,  Storočie pandémii (Londýn, New York: Hurst, Norton 2019) bola ocenená  ako  najlepšia kniha roka v kategórii Zdravotníctvo" od Financial Times  a Editor's Choice od New York Times .  

Storočie pandémii, kniha z bylinkovej knižnice bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje