bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje vrbovka malokvetá vňať, 65 g bylinný čaj pre správnu funkciu prostaty

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  vrbovka malokvetá vňať, sypaný bylinný čaj 65 g

Vrbovka malokvetá

€ 4,50 

Zloženie

Vrbovka malokvetá, vňať [Epilobium parviflorum], 

Obsahové látky Vrbovky malokvetej sú triesloviny → gallotasnín, tripertény, vitamín C, pektíny, sliz, alkaloidy. Okrem toho sa v kvetoch vrbovky malokvetej nachádza vosk cerylalkohol, fenol chanerol.

Kedy užívať vrbovku?

Sušenú vňať vrbovky málokvetej užívajte s našimi najlepšími odporúčaniami, pokiaľ je pripravená ako horúcovodný macerát → zápar či výluh na liečenie zápalov prostaty a prostatických heperpláz, zápalov obličiek, močového mechúra a močových ciest. Okrem týchto, veľmi špecických liečebných vlastností, užívajte vrbovku v bylinnej zmesi s repíkom a vňaťou slezu lesného pri infektoch tráviaceho traktu, pri hnačkách a zápaloch tenkého a hrubého čreva - crohnovej choroby a ulceróznek kolitídy.

Ako užívať sušenú vňať vrbovky?

Bylinný výluh si pripravíme tak, že zalejeme 2 čajové lyžičky sušenej vrbovky 3 dc vriacej vody a  necháme luhovať 10 min. Pri akútnych infektoch prostaty  pijeme 5 krát denne.

Vedeli ste?

Niektoré staršie pramene uvádzajú výluh z vrbovky malokvetej pod názvom Ivanov čaj. Pravdepodobne preto, lebo vrbovke sa veľmi dobre darí na Ukrajine, v Rusku, Bielorusku a pod.

Môže sa stať, že ...

... k vám v objednanom balíčku príde nový dizajn etikety. V tomto roku sme sa rozhodli redizajnovať naše etikety, vzhľadom na jasnejšie odlíšenie názvov jednotlivých bylín. Obsah však ostáva nezmenený, to znamená bio zber bylín, ručné sušenie a spracovanie.


vrbovka malokvetá vňať, 65 g bylinný čaj pre správnu funkciu prostaty bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje