bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje vrbovka úzkolistá 50 g

Prepáčte, na stránke e-shop pracujeme, takže sa môže stať, že niektoré metriky nebudú fungovať správne.  Teraz si kúpte naše skvelé produkty v predajni, alebo si ich objednajte cez formulár. Ďakujeme.

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  vrbovka úzkolistá vňať, sypaný bylinný čaj 50 g

Vrbovka úzkolistá vňať, 50 g                              Herbár                                                                                    

hmotnosť: 50 g

€ 3,90 

Vrbovka úzkolistá je bohatšia na kvet  v sušenej zmesy je viac vidieť fialovú farbu. Vo všeobecnosti sa má za to, že vrbovka úzkolistá nie je tak účinná, ako vrbovka malokvetá. Niektoré pramene dokonca uvádzajú, že je nevhodné ju konzumovať, Bez akýchkoľvek odvolaní sa na zdroje, citácie a podobne. Tak, ako to obyčajne pri podobných odorúčaniach býva zvykom. Z mojej skúsenosti viem, že ide  o veľmi podobné druhy s prakticky identickým účinkom. Možno vidím rozdiel v tom, že vňať vrbovky úzkolistej je bohatšia na chanerol, ktorý má tendenciu ničiť nádorové bunky. Vrbovka úzkolistá  je účinná pri infektoch tráviaceho traktu, pri hnačkách, čistí močové cesty a ľadviny. Často ju používam do čajových zmesí na podporu funkcie prostaty, Tiež do bylinných zmesí na tlmenie nervovej činnosti pri zvýšenom vypätí. Pôsobí celkovo protizápalovo na vnútorné sliznice. Pri silných zápaloch odporúčam pridať k vrbovke repík a vres. Veľmi rozšírený (hlavne v rusku a bývalých ruských kolóniách) je čistý výluh z vrbovky známy ako Ivanov čaj. 

Príprava záparu a užívanie

Zápar zo 7 g zalejte 3 dc vriacej vody 3 až 5 krát denne. Pri užívaní vrbovky úzkolistej odporúčam nekonzumovať alkoholické nápoje a tak ako pri všetkých bylinných kúrach dodržiavať základnú diétu, t.j.  zdržať sa bielkovín, tukov a cukrov a posilniť príjem vlákniny.

vrbovka úzkolistá 50 g bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje