bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje zápal pľúc, ambulancia, dom byliniek

Zápal pľúc - ambulancia

Stručne

erapia pneumónie musí byť špecifická, a to podľa vyvolávajúcej príčiny. To znamená, že ak zápal vyvolali baktérie, je potrebné nasadenie antibiotík, pri zápale vyvolanom alergénom zase kortikoidy, atď. Avšak.  Existuje mnoho bylín a bylinných produktov, ktoré taktiež napomáhajú pri tlmení zápalu tým, že usmrcujú niektoré baktérie, vírusy aj plesne, uľahčujú dýchanie, podporujú vykašliavanie hlienu alebo zmierňujú bolesti pri kašli. Sú vhodné, dokonca žiaduce, ako súčasť komplexnej terapie (farmaká, byliny, režim), kedy zmierňujú celkový priebeh ochorenia a urýchľujú vyzdravenie. Niektoré bylinky sa odporúčajú ako prevencia, iné počas liečby, ďalšie tlmia príznaky, ostatné zase v čase rekonvalescencie, kedy podporujú imunitu a zabraňujú včasnej recidíve ochorenia.

Štandartná liečba zápalu pľúc

V roku 2020 nás všetkých nepríjemne prekvapil vírus SARS COV 19, ktorý  napáda bunky pľúcneho tkaniva a spôsobuje ochorenie Covid 19. Odhadom asi 80% infikovaných ľudí prekoná Covid bez vážnejších príznakov a návštevy lekára. Asi 20% z nás skončí s týmto ochorením v ambulancii obvodného lekára a niektorí aj na pľúcnej ventilácii.

Vo všeobecnosti prevláda názor, že sila, s akou sa príznaky objavujú závisí od vitality imunitného systému. Silná alebo slabá imunitná odpoveď  poukazuje na možné komplikácie. Tie sa prejavujú predovšetkým u starších ľudí a ľudí trpiacich chronickými ochoreniami. 

  • zvýšená teplota, triaška, zimnica;
  • bolesť svalov alebo kĺbov, celková únava, bolesti hlavy;
  • bolesť hrdla, škriabanie, bolestivé prehĺtanie;
  • zo začiatku suchý neproduktívny kašeľ;
  • dýchavičnosť, nedostatok kyslíka, lapanie po dychu;
  • vracanie, hnačka (vodnatá stolica);
  • strata čuchu alebo chuti; [prevláda pri napadnutí SARS COV 19]
  • sucho v ústach, suché popraskané pery
zápal pľúc, ambulancia, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje