bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje krvavec vňať 75 g, sypaný bylinný čaj

čo je nové?    obchod    bylinné-čaje-jednozložkové   krvavec lekársky vňať, sypaný bylinný čaj 75 g

Krvavec lekársky vňať

€ 6,95

Zloženie

Krvavec lekársky, vňať [sanguisorba officinalis] 100% bio zber, krajina pôvodu: Sk

Popri trieslovinách a flavonoidoch → kyseline katechínovej, kyseline elagovej, kyselina galovej a ziyuglykozidu II obsahuje krvavec aj vysoký podiel kyseliny askorobovej.  Jeho použitie je skutočne široké, od vyplachovania a kloktania pri zápaloch hrdla, liečenia akútnych stavov pri infektoch tráciaceho ústrojenstva a hnačkách, zastavovaniu horúčky, pri silnom menštruačnom krvácaní, pri krvi v stolici a problémoch s hemoroidmi. 

Kedy užívať krvavec lekársky

Použitie krvavca lekárskeho v liečiteľskej praxi je skutočne široké, od vyplachovania a kloktania pri zápaloch hrdla, liečenia zápalov tráciaceho ústrojenstva a hnačkách, zastavovaniu horúčky, pri silnom menštruačnom krvácaní, pri krvi v stolici a problémoch s hemoroidmi.

Príprava  a užívanie

Zápar pripravíme z dvoch kávových lyžičiek sušenej vňate krvavca lekárskeho zaliatím vriacou vodou a odstátím cca 10 min. Krvavec neodporúčame variť. Zápar na vonkajšie použitie pripravíme podobne zaliatim 4 kávových lyžičiek vriacou vodou. Pri príprave záparu na kloktanie a vyplachovanie odporúčam kombinovať krvavec s repíkom lekárskym a harmančekom. V akútnych stavoch - zápal madlí, hrdla, uzlín ale aj ďasien a pri hnisavývh lôžkach zubov pridajme ešte lyžičku dubovej kôry. 

Zvýšte pozornosť  v prípade že

... ste tehotná alebo dojčíte dieťa, hodláte podať dieťaťu do 3 rokov, užívate zápar alebo výluh z krvavca vnútorne dlhšie ako 2 týždne, užívate alebo ste v nedávnej minulosti užívali fluorochinolónové lieky. Ide o vysoko účinné antibiotické lieky s obsahom  ofloxacínu, ciprofloxacínu, pefloxacínu, norfloxacínu, levofloxacínu a moxifloxacínu.

Vedeli ste?

Listy krvavca sa pridávajú do šalátov, mierne pripomínajú uhorku a majú vysoký obsah vitamínu CČerstvé alebo sušené listy sa používajú ako náhrada klasického čínskeho zeleného čaju. Listy a súkvetia krvavca sa pridávajú do orientálnej kuchyne. Hodia sa do praženice a do polievok na dochutenie. Čerstvé nápoje z krvavca sa v Španielsku pridávajú do studených nápojov a drinkov. Dodávajú autentickú príchuť. Krvavec sa pridáva do rajčinovej omáčky.

krvavec vňať 75 g, sypaný bylinný čaj bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje