bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje choroby pečene - prírodná lekáreň, dom byliniek

Ochorenia pečene  práve čítate

Hyperbilirubinémia

Autoimunitná hepatitída 

čo je nové?    prírodná lekáreň   choroby pečene

Choroby pečene - prírodná lekáreň

Podľa klasickej bylinnej medicíny je možné nazrieť do pečene cez oči, tak ako sú slzy pohladením pečene. Hovorí sa, že vlhká horúčosť v dráhach pečene vyvoláva slzenie za veterného počasia. Nie je potrebná veľká znalosť anatómie, aby sme vyvrátili toto tvrdenie. Za veterného počasia slzia oči človeka, ktorý má pečeň úplne v poriadku. Dôvodom je ochrana organizmu proti vysychaniu povrchu očných tkanív. To, že sme prírodní liečitelia neznamená, že uveríme všetkému a uvítali by sme, ak by ste si toto posolstvo osvojili aj vy, milí naši čitatelia.

Sú však aj posolstvá, s ktorými môžeme súhlasiť, napríklad že porucha funkcie pečene sa prejavuje znížením schopnosti svalov, šliach a väziva plniť svoje funkcie. Ľudia s disfunkciou pečene majú spravidla problém s krížami, majú problém sa zohnúť a zdvihnúť zo zeme nejaký predmet, trpia obmedzenou pohyblivosťou kĺbov. Pečeň má výrazný energetický vplyv na žalúdok a slezinu tým, že vyrovnáva hladiny medzi spotrebou a prebytkom a chráni tak srdce pred energetickými šokmi.

Ak  sú pečeňové bunky → hepatocyty nefunkčné, liečitelia tomu hovoria, že pečeň je zahradená, tok energie a krvi je prerušený.  Z funkčného hľadiska je  pečeň súčasťou  portálneho venózneho systému prinášajúceho látky resorbované v tenkom a hrubom čreve, a je zaradená aj do systémovej cirkulácie čo umožňuje efektívne funkčné vzťahy medzi pečeňou a ostatnými orgánmi. Pečeňové bunky zabezpečujú celý rad veľmi rôznorodých funkcií - biosyntetická, regulačná, detoxikačná a biotransformačná, a napokon produkcia žlčových kyselín, ktorá napomáha tráviacim procesom. jednoducho povedané,  porucha funkcie pečene ovplyvňuje na prvý pohľad nesúvisiace orgány → žlčník, žalúdok, pankreas, obličky, močový mechúr a spomínané šľachy a svaly.

Okrem toho má porucha pečene vplyv aj na duševný stav, zvyčajne ju sprevádzajú depresie, strata sebavedomia,  plačlivosť, vzdychanie, negativizmus a pocit únavy a slabosti.

choroby pečene - prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje