bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje zázvor, koreň drvený 75 g, ďumbier koreň, prírodná lekáreň, dom byliniek

čo je nové?   obchod    bylinné-čaje-jednozložkové  zázvor, koreň drvený 75 g

Závor, drvený koreň

€ 3,75 

Zloženie

Zázvor koreň, of ďumbier lekársky [zingibier officinalis] 100% koreň drvený sušený. Koreň zázvoru obsahuje fenolové zlúčeniny - gingeroly, girendióny, zingerón a shogaoly, éterické oleje, asparagín, oleoresín, kyseliny octovú a linolovú, kyselinu palmitovú a stearovú, ďalej cukor a škrob

Kedy užívať vňať zázvor?

Koreň zázvoru, pokiaľ je pripravený ako horúcovodný macerát užívajte s našimi najlepšími odporúčaniami pri komplikovaných a chronických zápaloch pečene, obličiek, pri systémových autoimunitných zápaloch hrubého a tenkého čreva → crohnovej chorobe a ulceróznej kolitíde, pri vysokej horúčke. Okrem toho užívajte zázvor na zlepšenie metabolizmu tukov → zabraňuje oxodácii LDL cholesterolu. Zázvor pomáha aj v prekrvení studených rúk a nôh, uvoľňuje kŕče a bráni nafukovaniu. Zázvor užívajte pri bežných infektoch dýchacích ciest, ale aj pri vírusových infekciách → chrípka, covid a pod.

Príprava a užívanie

Polievkovú lyžičku drveného koreňa zázvoru zalejte vriacou vodou, alebo krátko povarte, potom macerujte 10 min a sceďte a vlažné vypite. Užívajte tri krát denne.

Naše odporúčania

Pripravte si zázvorový čaj bez čakania pomocou zázvorového sirupu, alebo zázvorovej šťavy. Pri ťažkostiach s dýchaním, tlakom na hrudi a/alebo tŕpnutím končatín si vyrobte bylinnú zmes pridaním 10 sušeného zázvoru a 7 sušeného listu imela bieleho a pite tri krát denne.

zázvor, koreň drvený 75 g, ďumbier koreň, prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje