bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje tachykardia, ochorenie srdca, prírodná lekáreň, dom byliniek

Tachykardia

práve čítate

Tachykardia- prírodná lekáreň

Stručne

Arytmie sa podľa srdcovej frekvencie delia na dve hlavné skupiny. Prvá je tachykardia - zrýchlenie srdcového tepu z pokojovej tepovej frekvencie na viac ako 100 úderov za minútu. Bradykardia je spomalenie srdcového tepu z pokojovej srdcovej frekvencie na menej ako 60 úderov za minútu. 

Okrem toho rozpoznávame nepravidelný tlkot srdca → fibriláciu a predčasné kontrakcie srdca.

Predsieňové arytmie nie sú život ohrozujúce. Pri dlhodobej expozícii však môžu priniesť so sebou komplikácie.  Arytmie komôr však priamo ohrozujú život, a keď nie sú eliminované v priebehu niekoľkých minút, nastáva smrť. Medzi zdravotníckymi záchranármi platí, že každú minútu klesá šanca na záchranu života o desať percent. Moderná medicína hrá dôležitú úlohu v terapeutických prístupoch k arytmii. Na inhibíciu nepravidelných elektrických aktivít pôsobia antiarytmiká tak, že sa zameriavajú na iónový kanál kardiomyocytovej membrány, menia rýchlosť a frekvenciu impulzov a potláčajú spúšťaciu aktivitu. Niektoré štúdie však zistili, že terapeutické účinky západných liekov nie sú ani zďaleka uspokojivé. Existuje liek s názvom amiodarón, ktorý je v súčasnosti najpoužívanejším liekom na srdcovú arytmiu. Amiodarón má údajne závažné vedľajšie účinky, ako je tyreotoxicita, pľúcna fibróza a poškodenie pečene [H. Vakili, I. Khaheshi, M. Memaryan, H. Haybar a S. Esmaeeli, "Akútny nástup angioedému vyvolaného amiodarónom u pacienta s novou fibriláciou predsiení," Case Reports in Emergency Medicine , vol. 2014].

Príznaky srdcovej arytmie

Problémy so srdcovým rytmom (srdcové arytmie) sa vyskytujú, keď elektrické impulzy kontrolujúce tlkot srdca nefungujú správne. Arytmie sa prejavujú zrýchlením či spomalením srdcového rytmu alebo nepravidelným rytmom.

Hlavné príznaky sú nepravidelný tlkot srdca, pocit chvenia alebo bolesti na hrudníku, búšenie srdca, rýchla alebo pomalá akcia srdca, sťažené dýchanie, potenie, točenie hlavy, strata vedomia.

Rizikové faktory, vznik srdcovej arytmie

Hlavnými rizikovými faktormi sú nedostatok pohybu, obezita, vysoký krvný, fajčenie a stres. Vznik srdcovej arytmie sa môže prejaviť spontánne bez sprievodnej epizódy, ale aj ako dôsledok prekonaného srdcového infarktu,  kardiomyopatie, poruchy funkcie štítnej žľazy, minerálových disproporcii, hlavne sodíka. Okrem toho môže byť srdcová arytmia dôsledok užívania niektorých liekov → hlavne betablokátorov.

Bylinná liečba srdcových arytmii

Bylinná liečba srdcových arytmii je odporúčaná → pri včasnej diagnostike ako alternatívna terapia ruka v ruke s režimovými opatreniami → po akútnych stavoch ako súčasť adjuvantnej liečby

 individuálne byliny        

  • panax gingseng  

  • rheum officinale

  • curcuma longa     

  • Salvia miltiorrhiza      

bylinné zmesi 

Rady liečiteľa pri arytmiách

Metabolické dráhy účinných látok rastlín pri liečení arytmie

ZDROJ [Jie Li , 1 Dan Hu , 2 Xiaoli Song , 3 Tao Han3 Yonghong Gao , 4 a Yanwei Xing,  htps://www.hindawi.com/]  preklad, vysvetlivky grafika [repik, dombyliniek.sk]

tachykardia, ochorenie srdca, prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje