bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje artróza - prírodná lekáreň, dom byliniek

Artróza 

práve čítate

Artróza prírodná lekáreň

Stručne

Artróza je degeneratívne ochorene kĺbov.  Vo väčšine prípadov začína sled udalostí vedúcich k artróze intenzívnym preťažením a/alebo dlhodobo nadpriemerným preťažením  kĺbu a kĺbových plôch. Z toho dôvodu prichádza k ich nadmernému opotrebeniu.  K  preťaženiu kĺbovej plochy dochádza dlhodobým tlakom, ktorý je na ne vyvíjaný, následkom čoho dôjde k postupnému opotrebovaniu chrupaviek, ktoré tvoria kĺbovú plochu. Ak je tlak vyvíjaný na chrupku dlhodobo, dochádza k celkovému podráždeniu celého kĺbu.

Bylinná liečba

 1. Boswellia

 2. Kurkuma

 3. Eremostachys laciniata

 4. Eucomnia ulmoides

 5. Kamilky

 6. Pivonia bielokvetá

 7. Trojkrídlec wilfordov

 8. Ashwagandha

 9. Zázvor

Bylinná tinktúra na artrózu

 1. Curcuma longa  20 ml - na protizápalovú aktivitu a na zlepšenie lokálneho prekrvenia postihnutých kĺbov

 2. Harpagophytum procumbens  30 ml - pre protizápalovú aktivitu a celkovú pohodu

 3. Panax gingseng 10 ml - na slabosť a vyčerpanie

 4. Salix alba  20 ml - pre protizápalové pôsobenie

 5. Glycyrrhiza glabra  5 ml - na protizápalovú aktivitu a na zlepšenie chutnosti a vstrebávania liečivých rastlín

 6. Avena sativa  15 ml - Na podporu spánku a pre celkovú pohodu

Nie všetky uvedené byliny sú na Slovensku dostupné. Ale napríklad rumanček, kurkuma, zázvor a pivonka sa dajú zohnať pomerne ľahko a za dostupnú cenu.

Liečba repíkovými zábalmi

Pozoruhodné výsledky sme v dome byliniek dosiahli pri liečbe artrózy, ale aj osteoartritídy a reumatoidnej artritídy a dny, chorôb kĺbov, ktoré sú sprevádzané zápalovými reakciami. Aplikovali sme zábaly zo silne koncentrovanou repíkovou masťou. Pravdepodobný účinok spočíva v potlačení zápalových reakcii v okolí kĺbu trieslovinami prítomnými v repíku. Aplikáciou repíkovej masti na postihnutý kĺb a okolité tkanivá formou jemnej masáže a  následným zábalom sme dosiahli významné zmenšenie opuchov a sčervenania a zníženie sprievodnej bolesti. Veľmi dobré výsledky pozorujeme u pacientov s postihnutím osového skeletu - chrbtice a váhonosných kĺbov na dolných končatinách - stehenný a kolenný kĺb.

Liečba včelím a/alebo osím jedom

Liečba včelím jedom je jednou z najstarších liečebných metód nielen na potláčanie symptómov artrózy, reumatickej artritídy, ale i na liečenie alzheimerovej choroby, rakoviny, dokonca aj srdcových príhod, mozgových mŕtvic a vlastne všetkých ochorení, u ktorých sa v poslednej dobe stále viac "tuší" prítomnosť zápalu ako dôležitého etiologického faktoru. Viac o liečbe včelím jedom sa dozviete tu

Liečba reflexnou masážou chodidiel

Jestvujú mnohé názory na účinky reflexnej masáže, pokiaľ máme na mysli spojenie jednotlivých energetických dráh organizmu s jednotlivými miestami na chodidle. Niektorí vyznavači medicíny ako exaktnej vedy založenej na dôkazoch tvrdia, že reflexná terapia je založená na nepravdivom tvrdení, že každý orgán tela sa priraďuje k chodidlám a že tlak na konkrétne miesto pomôže príslušnému orgánu k uzdraveniu My hovoríme, bez toho, aby sme sa púšťali do dialógu na tému medicíny ako exaktnej vedy v čase, keď nepoznáme ani percento z toho, ako ľudský organizmus funguje, my teda hovoríme, že reflexná terapia funguje, pretože máme uši aj oči a počúvame názory ľudí, ktorí ju podstúpili a pri opakovaných návštevách na vlastné oči vidíme celkový progres návratu vitality. Viac o liečbe reflexnou masážou chodidel sa dozviete tu

Viac o liečebných kúrach v Dome byliniek

Podľa odhadov je artrózou postihnutých  10 percent mužov a 18 percent žien vo veku nad 60 rokov. Ochorenie môže prebiehať asymptomaticky, najmä v prvých rokoch jeho nástupu. Postupom času prichádza bolesť a stuhnutosť kĺbov a obmedzenie pohybu. Bežnými miestami nepohodlia sú stavce, kolená a bedrá - kĺby, ktoré nesú veľkú časť hmotnosti tela.

artróza - prírodná lekáreň, dom byliniek bylinky, čaje, koreniny, liečivé maste a oleje